Şahan Gökbakar'a İdeolojik İnfaz

Şahan Gökbakar'a İdeolojik İnfaz

06.05.2013 17:05 | Son Güncelleme: 06.05.2013 17:05
Şahan Gökbakar'a İdeolojik İnfaz

Şahan Gökbakar’ın 1 Mayıs’ta yazdığı twitleri hazmedemeyen sol görünümlü SİYAD’çılar Gökbakar’ı tehdit etti: Şahan’ın projelerinde yer alacaklar bir kez daha düşünsün!

SİYAD üyesi sinema yazarı Uğur Vardan, Radikal gazetesindeki köşesinden eleştirmenlere ve oyunculara seslenerek Şahan Gökbakar’la ilgili uyarılarda bulundu. Gökbakar’ın işlerini eleştirirken ve o projelerinde yer alırken Gökbakar’ın 1 Mayıs eleştirilerini akıllarında tutmalarını salık veren Vardan’ın ifadeleri ‘sinema sektöründe mahalle baskısı mı var’ sorusunu da beraberinde getirdi. Gökbakar’ın tutumunu ‘yandaşlık’ olarak yorumlayan Vardan, “Sinema yazarı arkadaşlarıma da şu soruyu sormak istiyorum: Böyle bir düşünceye sahip olan bir ismin içinde yer aldığı filmler için kalem oynatmaya değer mi acaba?” diye yazdı. Vardan, sinema emekçilerini de Gökbakar konusunda ‘dostça’ uyardı. “Biliyorum kimseye bu denli bir dengeler dünyasında öğüt verme hakkım yok. Ama ben yine de bundan böyle Şahan Gökbakar’ın herhangi bir projesinde yer alacak sinema emekçilerinden, ‘Genç yetenek’in ‘Emek Bayramı’nda söylediklerini hatırlamalarını, akıllarının bir köşesinde yaptığı yorumları bulundurmalarını isteyeceğim” sözleriyle mahalle baskısını somutlaştırmış oldu.

HABERİN AYRINTILARI YARIN STAR GAZETESİ SANAT SAYFASINDA

Kaynak: Star

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title