Haberi Paylaş

Hastanede gerçeğini aratmayan tatbikat

Sağlık Haberleri

Hastanede gerçeğini aratmayan tatbikat Tatbikatta şiddetli patlama sonrası yaralılar kurtarıldı Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, sağlık çalışanları tarafından Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında gerçeğini aratmayan tatbikat gerçekleştirildi.

Hastanede gerçeğini aratmayan tatbikat

Tatbikatta şiddetli patlama sonrası yaralılar kurtarıldı

ŞANLIURFA - Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, sağlık çalışanları tarafından Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında gerçeğini aratmayan tatbikat gerçekleştirildi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, gerçeğini aratmayan tatbikat gerçekleştirdi. Hastane bahçesinde gerçekleştirilen tatbikata, UMKE, 112 Acil Servis ve hastane çalışanlarından oluşan personel katıldı. Senaryo gereği tatbikatta, hastanenin otoparkında meydana gelen şiddetli patlama sonucu araçların hasar gördüğünü, seyir halindeki iki aracın sürücülerinin panikle kaza yaptığı ve ekiplerin hızlıca müdahalede bulunduğu görüldü.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Bedri Caner Kaya, senaryo gereği yapılan tatbikatla ilgili açıklamasında, "Hastane olarak bu tür olayların yaşanmamasını temenni ediyoruz. Bu tarz tatbikatlarda eksik yönlerimizi belirleyerek tamamlanması adına önlemlerimizi alıyoruz. Kurumlar arası koordinasyonun da başarılı bir şekilde uygulandığı tatbikatımıza emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Bekir Şeyhanlı - Sağlık

Mehmet Akif İnan Şanlıurfa Tatbikat Türkiye Sağlık Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title