Rus Dansöz, Mısır'da Ulusal Güvenliğe Tehdit Ettiği Gerekçesiyle Sınır Dışı Ediliyor

Rus Dansöz, Mısır'da Ulusal Güvenliğe Tehdit Ettiği Gerekçesiyle Sınır Dışı Ediliyor

Mısır'da Gawhara sahne ismiyle dansöz olarak çalışan Ekaterina Andreeva, aşırı provokatif giyindiği gerekçesiyle sınır dışı edilecek.

Mısır'ın tek yabancı dansözü ülkeyi karıştırdı. Sosyal medya üzerinde paylaşılan dans videolarında Rus dansözün çok açık ve provokatif giyindiğini söyleyen yetkililer, "Ulusal güvenliğe tehdit" olduğu gerekçesiyle sınır dışı edilecek.

YETKİLİLER HAREKETE GEÇTİ

Muz yerken fazla ateşli olduğu gerekçesiyle ceza alan aktristin hikayesinden sonra bugün Mısır'da yine bir "provokatif" krizi yaşandı. Mısırlı yetkililer, Gawhara sahne ismiyle ülkede dansöz olarak çalışan Ekaterina Andreeva'yı sınır dışı etme kararı aldı.

"GENÇLERİ CİNSEL OLARAK UYARABİLİR"

Arapça'da "mücevher" anlamına gelen Gawhara'nın 6 Şubat'ta bir gece kulübünde çekilen videolarının viral olmasının ardından gözaltına alındığı belirtildi.

Yetkililer, Andreeva'nın kıyafetinin uygun olmadığını ve fazla provokatif olduğunu duyururken, "31 yaşındaki dansçının standartların dışında kalan dansöz kostümü gençleri cinsel olarak uyarabilir" ifadesini kullandı. Yetkililer ayrıca genç dansçının Mısır'da yaşamak ve çalışmak için gerekli izinlerinin olmadığını aktardı.

KENDİNİ SAVUNDU

Bu gelişmenin ardından Andreeva, "Giydiğim kostüm birçok Mısırlı dansçının giydiğinden hiç de farklı değil" yorumunu yaptı.

İddialar üzerine bir açıklama yapan Andreeva'nın avukatı Muhammed Salih, müvekkilinin giydiği kıyafetin Turizm Bakanlığı tarafından koyulan kurallara uygun olduğunu ve Andreeva'nın Mısır'da çalışma izni taşıyan tek yabancı dansöz olduğunu söyledi.