Rize'deki Fetö/pdy Davası

Rize'deki Fetö/pdy Davası
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Rize'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin 16 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Rize'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin 16 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Rize Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Mehmet Bostan, Cemal Sandallı, Ferdi Başaran, İbrahim Şehitoğlu, Abdullah Mat, Oğuz Erdoğan, Ömer Sungur, Yıldıray Kalkan ile Musa Türkan ile tutuksuz sanıklar eski Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi rektörü Arif Yılmaz, Erkan Cüre, Kemal Türkyılmaz, Serkan Kırbaş, Gökhan Şanal, Adem Erkut, Dursun Ali Şahin ile sanık avukatları ve yakınları katıldı.

Mahkeme Başkanı Özkan Tavuz tarafından tespitlerin yapılmasının ardından sanıkların savunmasına geçildi.

Sanıklardan Cemal Sandallı, ByLock yüklemediğini, sadece 9 günlük sürede görünen kayıtlarda ise belirlenen IP adresi ile veri alışverişinin bulunmadığının raporlarda mevcut olduğunu, kullanıcı adı, şifre ve yazışmalarının bulunmadığını savunarak tahliyesini istedi.

Sanıklardan Sungur, Kalkan, Türkan, Mat, Başaran, Erdoğan ve Şehitoğlu da ByLock'u kullanmadıklarını iddia etti.

Mütalaasını sunan savcı, tutuklu sanıklar Bostan, Sandallı, Başaran, Şehitoğlu, Mat, Erdoğan, Sungur, Kalkan, Türkan ile tutuksuz sanıklar Şanal, Erkut ve Şahin'in silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan, Arif Yılmaz ile eski doktorlar Cüre, Türkyılmaz ile Kırbaş'ın da örgüte yardımda bulunmak suçundan cezalandırılmalarını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanıkların mevcut durumlarının devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Çok Okunan Haberler

title