Reyhanlı'da 2500 Kişiye Yemek Dağıtıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Reyhanlı'da 2500 Kişiye Yemek Dağıtıldı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Reyhanlı'da 2500 Kişiye Yemek Dağıtıldı

Ak Parti Gençlik Kolları Genel Merkezi, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde çoğunluğu Suriyeli 2 bin 500 kişiye iftar yemeği verdi.

Ak Parti Gençlik Kolları Genel Merkezi, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde çoğunluğu Suriyeli 2 bin 500 kişiye iftar yemeği verdi. Yemeği, Ak Parti Hatay Milletvekili Mehmet Ağlan ve Tokat Milletvekili Fatma Gaye Güler dağıttı.

Ak Parti Gençlik Kolları Genel Merkezi'nin Suriyeli sığınmacıların yoğunlukta yaşadığı yerlerde geçici aşevi olarak hizmet verecek olan TIR'ı, bugün ilk olarak Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde yemek dağıttı. Reyhanlı Belediye binası önünde konuşlanan TIR'dan iftar saatinde, çoğunluğu Suriyeli sığınmacılar olmak üzere 2 bin 500 kişiye yemek verildi. Yemekleri kendi eliyle dağıtan Ak Parti Hatay Milletvekili Mehmet Ağlan, TIR'ın Hatay'dan Mardin'e kadar Suriyeli sığınmacıların yoğun olduğu tüm bölgede yemek dağıtımı yapan geçici bir aşevi projesi olduğunu söyledi. Dağıtıma ilk olarak Rehyanlı'da başladıklarını açıklayan Ağlan, yarın Hatay'ın Yayladağı İlçesi, iki gün sonra Kilis Öncüpınar daha sonra da Urfa'nın Suruç ve Akçakale ilçelerinde yemek dağıtacaklarını belirtti.

TBMM'nin en genç ismi olan Ak Parti Tokat Milletvekili Fatma Gaye Güler ise, Suriye'deki iç savaşın başladığı zamandan bu yana Türkiye olarak çok onurlu bir duruş sergilediklerini aktardı. Diline, dinine, ırkına, rengine bakmadan kapıları açtıklarını anlatan Güler, şöyle konuştu:

"Dünyanın demokrasisi ile ünlü olan bazı ülkeler, sayı ile mesleklerine bakarak zengin mültecileri kabul ederken, Türkiye ayrım yapmadan kapılarını açtı. Bugün 2 milyonu aşkın kardeşimizle beraber yaşıyoruz . Onların yanında olduğumuzu bir kez daha göstermek için Reyhanlı'dayız. Zalimler farklı ensar aynıdır. Ensar Türkiye'dir. Bunu tüm dünyaya haykırmak için buradayız. Alnımızın teri elimizdeki eldivenlerle onların yanındayız. Onların derdine ortak olmaya çalışıyoruz. Aynı dili konuşmazsak bile göz göze, gönül gönüle temas ederek, kardeşleri olduğumuzu hissettirmek için buradayız. İsterlerse bizi tecrit etsinler, bizi yalnız kalmaya mahkum etsinler ama biz değerli yalnızlığımızdan memnunuz. Bunu bir kez daha Reyhanlı'dan haykırıyoruz". - Reyhanlı

Reyhanlı'da 2500 Kişiye Yemek Dağıtıldı

Reyhanlı'da 2500 Kişiye Yemek Dağıtıldı

Reyhanlı'da 2500 Kişiye Yemek Dağıtıldı

Reyhanlı'da 2500 Kişiye Yemek Dağıtıldı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title