Ramazana Doğru

Ramazana Doğru
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Antalyalılara dolu dolu bir ramazan yaşatmak için yola çıkan Büyükşehir Belediyesi hazırlıklarını tamamladı.

Antalyalılara dolu dolu bir ramazan yaşatmak için yola çıkan Büyükşehir Belediyesi hazırlıklarını tamamladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği ramazan etkinlikleri kapsamında 1 ay boyunca Karaalioğlu Parkı içerisinde farklı gösteriler düzenlenecek. Etkinlikler, 6 Haziran Pazartesi saat 21.00'de Karagöz-Hacivat Orta Oyunu Gösterisi ile başlayacak.

Ramazan etkinliklerinde Orhan Hakalmaz, Grup Sezgiler, Orhan Aykut, Grup Tillo, Fatih Koca, Yücel Arzen, Uğur Işılak, Bedirhan Gökçe gibi ünlü sanatçılar ve gruplar sahne alacak. Dinletiler, hemşehri geceleri ve her akşam Karagöz-Hacivat, orta oyunu halkla buluşacak.

Karaalioğlu Parkı içerisinde kurulan nostaljik ramazan çarşısında pamuk helvacısı, elma şekercisi, macuncusu, lokmacısı, mısırcısı, şerbetçisiyle unutulmaya yüz tutmuş ramazan geceleri yaşatılacak.

Çarşı aynı zamanda giyim, gıda ve kitap satış stantları ile alışverişin merkezi olacak. Şenlik alanı içindeki lunaparkta Antalyalılar, eğlenceli saatler geçirecek.

Büyükşehir Belediyesi, 11 ayın sultanı ramazanı ilçelerde de dolu dolu yaşatacak.

Aksu ANFAŞ önünde 6 Haziran Pazartesi günü saat 23.00'de sıra gecesi ile başlayacak olan ramazan etkinlikleri, Elmalı, Serik, Finike, Demre, Kaş, Gündoğmuş, İbradı, Döşemealtı, Korkuteli, Kemer, Manavgat, Kumluca, Alanya, Gazipaşa, Serik, Kepez ve Akseki'de devam edecek.

Tüm ilçelerde sıra gecesi, Hacivat Karagöz orta oyunu gösterisi ve İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Tasavvuf Müziği Topluluğu Konseri gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan ayı boyunca her akşam 4 bin kişiye de iftar yemeği ikram edilecek.

Karaalioğlu Parkı'nda kurulacak iftar sofrasında her gün bin kişi orucunu açacak. Ayrıca Ermenek Kültür Çadırı, Çamlıbel Kültür Çadırı'nda sıcak yemek, tıp fakültesi acil servisi, Araştırma Hastanesi acil servisi, Atatürk Devlet Hastanesi acil servisi önü ve otogarda vatandaşın iftarını yapması için paket halinde iftar yemeği servisi yapılacak.

Yoğun trafiğin yaşandığı Sanayi, Migros, Çallı, Meydan, Hal, Demokrasi kavşaklarında da vatandaşlara yemek dağıtımı yapılacak.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title