Erkeklerle ilgili paylaşım yapan fenomen Pucca'ya 1 yıla kadar hapis istemi - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Erkeklerle ilgili paylaşım yapan fenomen Pucca'ya 1 yıla kadar hapis istemi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Magazin

Sosyal medya hesabından erkeklerle ilgili paylaşım yapan "Pucca" lakaplı Selen Pınar Işık hakkında "Halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame kabul edilirse tutuksuz şüpheli Işık, hakim karşısına çıkacak.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede şüpheli Selen Pınar Işık'ın sosyal medya hesabından 19 Temmuz 2020'de yaptığı paylaşımın ihbar edildiği ve bunun üzerine soruşturma başlatıldığı anlatıldı. Şüpheli Işık'ın erkeklerle ilgili paylaşım yaptığı iddianamede belirtildi.

Şüphelinin ifadesine de yer verilen iddianamede soruşturmaya konu paylaşımı kendisinin yaptığını, o dönem eski eşi Osman Karagöz ile evli olduğunu, eski eşinin Twitter isimli sosyal medya sitesinde, kendisini kastederek bir paylaşım yaptığını ve ona istinaden karşılıklı atışmalar olduğunu söylediği kaydedildi.

Ayrıca Işık'ın bunun dışında bir amacının olmadığını, attığı tweetin o dönem tepki almadığını buradan yanlış bir çıkarım yapıldığını, suç işleme kastının olmadığını ve suçlamayı kabul etmediğini beyan ettiği ifade edildi.

İddianamede şüpheli Selen Pınar Işık'ın "Halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapsi istendi. İddianame kabul edilirse tutuksuz şüpheli Selen Pınar Işık hakim karşısına çıkacak.

Işık "O kadar eşcinselli dizi izledim, film üstüne film bitirdim yok yok yok! Hala erkek denen aşağılık, karaktersiz cinsiyetten hoşlanıyorum" paylaşımı yapmıştı.

Fenomen Pucca'ya 1 yıla kadar hapis istemi

Erkeklerle ilgili paylaşım yapan fenomen Pucca'ya 1 yıla kadar hapis istemi
Demirören Haber Ajansı - Magazin Haberleri
Yorumlar (1)
ŞABAN ALİ OCAKCI :bunun gibilere değer veri haber yapmanız bile onlar için bir payedir
500