Haberi Paylaş

Yazıcıoğlu'nun duruşmasına teknisyenin sözleri damga vurdu: Helikopterin bakımlarını yapmadım

Politika Haberleri

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'ta görülen duruşmasından dönen Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Mahkemede teknisyeni dinlediklerini ifade eden Çayıroğlu, "Teknisyen K.K., itiraf etti. Teknisyen, 'uçarken helikopterin bakım zamanları da geçmişti' diyor. Gün boyu kayda değer ve sonucu etkileyecek bir gelişme yaşanmadı. 13 yıldır sonuca götürecek bir şey göremedik" ifadelerini kullandı.

Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'ta görülen duruşmasından dönen Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Kırşehir teşkilatı ziyaretinde yaptığı açıklamada, helikopter teknisyeninin itirafta bulunduğunu söyledi.

Çayır, "Helikopter şirketinin teknisyenini mahkemede dinledik. Hayretler içerisinde kaldık. Günü geçmiş, mutlak anlamda servise gitmesi gereken ve değişmesi gereken parçalar servise gitmemiş. Bakımı geçmiş bir helikopteri uçuşa yönlendirmişler" dedi.

Sivil Havacılığın bakımı yapılmamış bir helikoptere nasıl uçuş izni verdiğini de anlamadığını aktaran Çayır, "Helikopterin bakımlarının yapılmadığını bugün Kahramanmaraş'ta mahkemede olan teknisyen K.K., itiraf etti. Teknisyen, 'uçarken helikopterin bakım zamanları da geçmişti' diyor. Gün boyu kayda değer ve sonucu etkileyecek bir gelişme yaşanamadı. 13 yıldır sonuca götürecek bir şey göremedik" diye konuştu.

13 Yıl önce BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içerisinde olduğu helikopterin düşmesi olayıyla ilgili bazı kesimlerin faile meçhul beklentisinde olduğunu anlatan Çayır, açıklamasının devamında "Neden işin üzerini örtmeye çalışıyorsunuz. Sorular gittikçe çoğalıyor. Mahkeme suikast davasını görüyor olsa yaşanan olayda farklı boyuta gider. Bugün imamla papazın masalını dinledik. Gerçekten yaşananlar üzüntü verici esas ve gerçeğe ilişkin hiçbir şey yok. Sanıyorum birileri bu davayı bir an önce kapatmak istiyor" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Muhsin Yazıcıoğlu Kahramanmaraş Helikopter Kırşehir Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (15)

Mustafa Levent:

teknik sebepler de mi, bakımları yapılmamış de mi! Aferin örtbas edilmesine çok güzel destek oluyorsunuz birde Onun partisinden olacaksınız yazıklar olsun

Cevap Yaz216Yayından Kaldır
Erol Sütcü:

Rahmetli Muhsin başkanin herhalde kemikleri sızlıyodur mezarında dava arkadaslarida kalkmış teknisyen diyo gerçek fail kimdir nedir çok iyi biliyorlar ama deyinemiyolar büyük balık küçük balığı yutar.

Cevap Yaz435Yayından Kaldır
Coni Coni:

Bile bile yapilan isi hala cozumleyememek... Yazik olan gidene oluyor...

Cevap Yaz015Yayından Kaldır
Tüm 15 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title