Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasette 50+1 tartışmalarıyla ilgili konuştu: O konuda değişikliğe giderse parlamento gider - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasette 50+1 tartışmalarıyla ilgili konuştu: O konuda değişikliğe giderse parlamento gider

Haberler.com - Erdem Aksoy - Politika
 - Güncelleme:

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasette 50+1 tartışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunup "O konuda değişikliğe giderse parlamento gider." ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinden sonra Erdoğan'ın, yüzde 50+1 için "Mahsurlu olduğunu anladık" dediğini anlatmış ve bu açıklamayla "yüzde 50+1" tartışması başlamıştı.

SİYASETÇİLERİN GÜNDEMİ OLDU

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Cemil Çiçek 50+1 oy şartının "Türkiye'de kutuplaşma ve kamplaşmaya yol açtığını" belirtmiş ve "50+1'in bugün de gelecekte de problem çıkaracağı kanaatini taşıyorum" demişti.

MHP lideri Devlet Bahçeli ise dün partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, "Yüzde 50+1 oy sistemini eleştirenleri makul görmemiz mümkün değildir. 50+1 cumhurbaşkanlığı sisteminin mihveridir" ifadelerini kullandı.

"İLGİLİ KARAR MERCİ PARLAMENTODUR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısının çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Burada 50+1 tartışmalarına da değinen Erdoğan, "Bunların hepsi maalesef yalan dolan, bu tür şeyler. Bu konularla, özellikle Anayasa değişikliğiyle ilgili karar merci parlamentodur. O konuda değişikliğe giderse parlamento gider. Parlamento değişiklikle ilgili bir karar verdi. Yeni bir karar verir mi vermez mi görürüz." sözlerine yer verdi.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Politika, Güncel, Haberler

title