Siyaset sahnesinde gözler son ankete çevrildi! CHP'nin oylarında dikkat çeken hareketlilik - Haberler
Haberi Paylaş

Siyaset sahnesinde gözler son ankete çevrildi! CHP'nin oylarında dikkat çeken hareketlilik

Haberler.com - Barış Yahya Çinçin - Politika
 - Güncelleme:

Siyaset sahnesinde gözlerin çevrildiği ankete CHP'nin oy oranı damga vurdu. Aksoy Araştırma tarafından yapılan ankette CHP, oyunu yüzde 25 seviyelerinden yüzde 28.9'a çıkarırken, AK Parti ise yüzde 30.1 aldı.

Türk siyasetinde bir yandan erken seçim tartışmaları yaşanırken, diğer yandan da Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönündeki polemik devam ediyor. Bu tartışmalar nedeniyle sık sık gündemde kalan Chp'nin, son ankette aldığı yüzde 28.9'luk oy da dikkat çekti.

Aksoy Araştırma tarafından hazırlanan ve seçmenin nabzını haftalık ölçen Türkiye Monitörü araştırmasının 2022 Ocak 3. Hafta sonuçları vatandaşlarla paylaştı. Araştırmaya, Chp'nin aldığı oy damga vurdu.

Temmuz ayı sonrasında yüzde 36'larda seyreden AK Parti oy oranının aralık ayının 3'üncü haftasında 31.2'e kadar gerilediği ve sonraki aylarda yeniden düşüş eğilimi göstererek 30.1'e kadar indiği aktarıldı.

Siyaset sahnesinde gözler son ankete çevrili! CHP'nin oylarında dikkat çeken hareketlilik

Geçen yıl yatay bir oy oranı bulunan MHP'de ise Ocak 2021'e göre gerileme yaşandı. MHP'nin oy oranı 2022 Ocak ayının 3'üncü haftası araştırmasında 7.9 oldu.

İttifaklar arası oy dağılımında Haziran 2021 tarihi itibariyle Millet İttifakı'nın yüzde 42.5 ile daha çok oy oranını yakaladığı görüldü. Cumhur İttifakı'nın oyu ise yüzde 38 oldu.

Aksoy Araştırma'nın anketine damga vuran parti ise ana muhalefet partisi CHP oldu. Önceki anketlerde yüzde 25 ila 26 arasında çıkan ve oyunu artıramadığı belirtilen CHP yüzde 28.9 aldı. Bu sonuçla birlikte AK Parti ile arasındaki puan farkını da 1.2'ye kadar düşürdü.

Seçim anketi, AK Parti, MHP, CHP, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (19)

Yalcin Yuce:

Sizler yalanla kimi kandırmaya çalışıyor sunuz trollar sizleri bekliyoruz seçimde gorcez o dostlarınızın kucana oturup aliyacaksiniz biz Türk milleti top yükün akp diyoruz asla vatanını satana oy yok

Ümit Özdemir Can:

Sizlerinden iyi troll olurmu dünyadan haberiniz yok boş boş koşuyorsun. Turkiyede son 20 senede çağ atladı. Hastane yol kesintisiz elektrik su gördü. Burda saymakla bitmez yapılanlar. Siz gidin heykel yapin.

Hsn:

CHP nin oylarının artmış olması için vatandaşa ekonomiyi düzeltecek politikalarını anlatmış olması yada belediyelerinin çok iyi çalışmalar yapmış olması lazım,e şuana kadar bunları göremedik nasıl oyları artıyor,iktidardan memnun değilsem oy kullanmam şu muhalefetin görüntüsüyle

Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title