Haberi Paylaş
Samsun haberleri... Atakum Belediyesi'nden Usulsüzlük İddialarına Soruşturma

Samsun haberleri... Atakum Belediyesi'nden Usulsüzlük İddialarına Soruşturma

Politika Haberleri

Edinilen Samsun gelişmesine göre Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, kamuoyuna yansıyan usulsüzlük iddialarıyla ilgili Atakum Belediye Meclisi’ni bilgilendirerek soruşturmanın başlatıldığını, gereken işlemlerin yapılacağını söyledi. Deveci, “Nereden bir şey duyuyorsanız, elimizde ne varsa el birliği içerisinde üzerine gideceğimden gereken işlemleri yapacağımdan hiçbirinizin kuşkusu olmasın” dedi.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, kamuoyuna yansıyan usulsüzlük iddialarıyla ilgili Atakum Belediye Meclisi'ni bilgilendirerek soruşturmanın başlatıldığını, gereken işlemlerin yapılacağını söyledi. Deveci, "Nereden bir şey duyuyorsanız, elimizde ne varsa el birliği içerisinde üzerine gideceğimden gereken işlemleri yapacağımdan hiçbirinizin kuşkusu olmasın" dedi.

Atakum Belediyesi Ekim ayı olağan toplantısı Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste komisyonlardan gelen 11 gündem maddesi karara bağlandı.

"İDDİALAR SORUŞTURULUYOR"

Meclis sonunda Başkan Deveci basına ve kamuoyuna yansıyan Atakum Belediyesi personelinin usulsüzlük gerçekleştirdiğine dair iddialar hakkında bilgi verdi. Soruşturmanın üst makamların da bilgilendirilmesiyle başlatıldığını belirten Deveci, şunları ifade etti:

"Belediyenin görev alanına giren, ruhsat almayla ilgili bir işlemde usulsüz bir öneride bulunulduğu, birkaç kişiyle çıkar amaçlı bir ilişki içine girildiği iddia edildi. Elimde bazı belgeler var, onlar delil başlangıcı niteliğinde. Daha sonra kendisi de sorumluluğun altında olduğunu bile bile başvurdu. Ben de dilekçeyi aldığım gün Teftiş Kurulumuzda soruşturma başlattım. Soruşturmanın kişilerin hukukunu korumak için en azından tarafların ifadelerini alıncaya kadar gizlilik içinde yürüsün istiyorum. Kamuoyuna yansıyan gibi olmayabilir ama bir iddia var ve bu iddiaya ilişkin soruşturma başlattık. Konu aydınlandıkça hem kamuoyunu hem de sizleri bilgilendireceğim.

"GEREKEN İŞLEMLERİ YAPACAĞIMDAN HİÇBİRİNİZİN KUŞKUSU OLMASIN"

Bu tip şeylerin Atakum Belediyesi'nde olmamasını isterdim. Ama insanın olduğu yerde her şey oluyor. Sizden de rica ediyorum, burası bizim ve bu belediyenin haysiyetini biz koruyoruz. Nereden bir şey duyuyorsanız, elimizde ne varsa el birliği içerisinde üzerine gideceğimden gereken işlemleri yapacağımdan hiçbirinizin kuşkusu olmasın. Zaten bizim görevimiz o. Biz bir ağabey, bir yönetici olarak uyarı görevimizi sürekli yapıyoruz. Eksik kalan yerlerde birbirimizi tamamlıyoruz. Buna rağmen bir yerde iş çevriliyorsa duyduğumuzda onun üzerine gidiyoruz. Bu da onlardan birisi, dilerim son olur."

Kaynak: ANKA / Politika

Cemil Deveci Yerel Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title