'Milliyetçiliği Hep El Üstünde Tutacağız' - Haberler
Haberi Paylaş

'Milliyetçiliği Hep El Üstünde Tutacağız'

Demirören Haber Ajansı - Politika
 - Güncelleme:
'Milliyetçiliği Hep El Üstünde Tutacağız'

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Serkan Uysal "Birilerinin ayaklar altına almayı cüret ettiği milliyetçiliği hep el üstünde tutacağız" dedi.

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Serkan Uysal, "Bizler Türk İslam ülkücüleri olarak birilerinin ayaklar altına almayı cüret ettiği milliyetçiliği hep el üstünde tutacağız" dedi.

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Serkan Uysal, düzenlediği basın toplantısında, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın, Bursa, Sakarya ve Afyonkarahisar'da Kürtlere yönelik saldırıların Ülkü Ocakları tarafından desteklendiği iddiasına tepki gösterdi. Sakık'ın MHP milletvekillerine yönelik "Çirkin sesinizi çıkarmayın. Bu ülkede sizin politikalarınızdır ki bu savaş devam ediyor. Ret ve inkar politikalarının yansımasıdır" sözünü eleştiren Uysal, BDP'li vekilin PKK ile yürütülen mücadeleyi savaş olarak nitelediğine dikkati çekti.

SAKIK'A SERT TEPKİ

Serkan Uysal, Sakık'ın ret ve inkar politikasından ayrımcılık ve ırkçılık yapıldığını söylemesini gülünç karşıladıklarını dile getirdi. Uysal, "Uzun yıllar Türk milletinin canının, malının ve manevi duygularının tahribatından sorumlu olan eli kanlı katil Abdullah Öcalan ile Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği üzerine masaya oturanlar şunu bilmelidirler: Bizler Türk İslam Ülkücüleri olarak birilerinin ayaklar altına almaya cüret ettiği milliyetçiliği hep el üstünde tutacağız" diye konuştu.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'A ELEŞTİRİ

Uysal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Salı günü yapılan grup toplantısında MHP'nin milli tavır sergilemediği yönündeki açıklamasına da tepki gösterdi. Uysal, "Erdoğan hangi milli tavırdan söz etmektedir? Her çeşit milliyetçiliği ayaklar altında ezdiğini söyleyen Başbakan milli tavrın ne olduğunu açıklamalı ya da kurulduğu günden bu yana Türk milletinin emrinde olan milliyetçi ülkücü camiyaya bu şekilde dil uzatmamalı" dedi.

BAKAN ÇAĞLAYAN'A DA TEPKİ

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Suudi Arabistan ziyaretinde "Yıllardır Kürt olduğunu söyleyememiş biriyim. Bugün konuştuklarımızı 8- 10 yıl önce konuşamazdık" şeklinde açıklama yaptığını kaydeden Uysal, şunları söyledi:

"Kürt olduğunu saklamak zorunda kaldığı iddiasını ortaya atan Çağlayan bugün Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nde bakan olabilmektedir. Bu durum Türkiye'de vatandaşlar arasında bir ayrım yapılmadığını gösterir. 8- 10 yıl önce Türkiye'de kimse birbirinin Kürt olup olmadığını merak etmezdi. İhanet bugünkü kadar ayyuka çıkmamış, terör örgütü pazarlık masalarının baş aktörü haline gelmemişti." - Antalya

Demirören Haber Ajansı / Politika

Sırrı Sakık Antalya İslam Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title