Haberi Paylaş
İzmir: Sp İzmir İl Teşkilatı Genişletilmiş Divan Toplantısı

İzmir: Sp İzmir İl Teşkilatı Genişletilmiş Divan Toplantısı

Politika Haberleri

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Ömer Vehbi Hatipoğlu, "ABD Silahlı Kuvvetlerinin resmi organı olan dergide yayınlanan haritaya göre Türkiye'nin üçte biri Ermenistan ve Kürdistan'a verilmiş. Nasıl böyle bir BOP'un içinde kalırız" dedi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Ömer Vehbi Hatipoğlu, "ABD Silahlı Kuvvetlerinin resmi organı olan dergide yayınlanan haritaya göre Türkiye'nin üçte biri Ermenistan ve Kürdistan'a verilmiş. Nasıl böyle bir BOP'un içinde kalırız" dedi.

SP İzmir İl Teşkilatının Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'na katılan Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır eski milletvekili Ömer Vehbi Hatipoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'de en büyük kitle eylemlerini gerçekleştiren ve milyonları bir araya getirebilen tek siyasi gücün SP olduğunu iddia eden Hatipoğlu, "İsrail vahşiyane bir saldırı gerçekleştiriyor. Masum insanları katlediyor. Bu vahşet karşısında hiçbir vicdanlı ve yiğit ses çıkmıyor. Düzenlediği mitinglerle tepkisini ortaya koyan, mazlumların yanında olduğunu haykıran bir tek biziz" dedi.

İl Başkanı Şerafettin Kılıç, Kemalpaşa eski belediye başkanı Mehmet Ali Özüdoğru, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve yönetimleri, kadın ve gençlik kolları üyeleriyle çok sayıda partilinin hazır bulunduğu İzmir İl Divan Toplantısı'nda partililere hitap eden SP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Vehbi Hatipoğlu, İsrail'in bütün insanlığı üçüncü dünya savaşına doğru hızla sürüklediğini öne sürerek, bu durumun 5 milyon nüfuslu İsrail'in tek başına yaptığı bir katliam olmadığını ifade etti. Yaşananların, siyonizmin dünya için hazırladığı planın bir parçası olduğunu söyleyen Hatipoğlu, dünyanın savaş karşısında sessiz kalmasını eleştirdi. "Bizim 'Zulme Lanet, Filistin'e Destek' mitinglerimizden sonra halkı Müslüman olan ülkeler de tek tek tepki vermeye başladı. Diyarbakır'da bugüne kadar HADEP dışında hiçbir parti meydan mitingi yapmamıştır. Ama biz 47 derece sıcakta yüzbinlerce Diyarbakırlı ile mazlumun yanında olduğumuzu haykırdık. Bu miting gösterdi ki, AB'nin değil, İslam Birliği'nin yolu Diyarbakır'dan geçer" şeklinde konuşan Saadet Partili Hatipoğlu, milletin bu mitinglerle ültimatom verdiğini dile getirdi.

ABD Silahlı Kuvvetleri'nin resmi yayın organı olan dergideki bir makalede, hedefledikleri Ortadoğu'yu gösteren bir harita yayınlandığını dile getiren Hatipoğlu, "Bu haritada 22 ülkenin sınırları değişiyor. Türkiye'nin de üçte biri yok. Nereye gitmiş? Haritaya göre Ermenistan ve Kürdistan'a verilmiş. Sayın Erdoğan, şimdi sen kalkmış böyle bir harita için mi BOP'a eş başkanlık yapıyorsun?" diye sordu.

Başbakan Erdoğan'ın BOP'u gözden geçirmeyi bırakıp bir an önce tamamen vazgeçmesi gerektiğine dikkat çeken Hatipoğlu, "Saadet Partisi olarak BOP ortaya konulduğundan beri hep dik durduk. Çünkü zulümle abad olunmayacağını biliyoruz. Aziz milletimiz de mitinglerimize gösterdiği yoğun katılımla hükümetin işbirlikçi politikalarına rıza göstermediğini ortaya koymuştur" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Haberler

title