6 parti güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili çalışmaya son şeklini verdi - Haberler
Haberi Paylaş

6 parti güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili çalışmaya son şeklini verdi

Demirören Haber Ajansı - Besti Karalar - Politika
 - Güncelleme:
6 parti güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili çalışmaya son şeklini verdi

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem önerisi üzerinde çalışan 6 muhalefet partisinin temsilcileri, TBMM'de bir kez daha toplandı. Toplantıda, daha önce üzerinde uzlaşmaya varılan metnin redaksiyonun yapıldığı öğrenildi. Öte yandan 6 muhalefet partisinin hukuk kurmaylarının, seçim güvenliğini konuşmak için tekrar bir araya gelmesi bekleniyor.

Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için 6 partinin katılımıyla hazırlanan ortak metne, son şekli verildi. TBMM'de basına kapalı gerçekleşen toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün katıldı.

METİN GENEL BAŞKANLARA SUNULACAK

Temel ilkelerin yer aldığı metnin son hali, genel başkanlara sunulacak. Toplantıya katılan siyasi partilerin temsilcileri, çalışmalarının sona erdiğini belirterek Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

GELECEK HAFTA SEÇİM GÜVENLİĞİ MASAYA YATIRILACAK

Öte yandan 6 muhalefet partisinin hukuk kurmaylarının, gelecek haftalarda seçim güvenliği konusunu görüşmek üzere tekrar bir araya gelmeleri ve çalışmalara devam etmeleri bekleniyor.

Demirören Haber Ajansı / Besti Karalar - Politika

TBMM, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title