Haberi Paylaş

Gazeteciye saldıran Cemal Enginyurt DP'den ihraç edilecek mi? Cevabı bizzat genel başkanı verdi

Politika Haberleri

Katıldığı televizyon programında tartıştığı gazeteciye korumasıyla birlikte saldıran Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un dosyası Ankara'ya gönderildi. Enginyurt'un partisinden ihraç edilip edilmeyeceğiyle ilgili soruyu ise Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal yanıtladı. Uysal, şu anda böyle bir sürecin olmadığını ifade etti.

Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt, geçtiğimiz cumartesi günü katıldığı televizyon programında gazeteci Latif Şimşek'le tartıştı. Programın araya girmesinin ardından ise Enginyurt'un koruması olduğu iddia edilen kişi, Şimşek'e saldırdı. Bu anlar anbean kaydedilirken, Enginyurt ve korumasına her kesimden tepki geldi. Olayın ardından Cemal Enginyurt'un dosyası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yetkisizlik gerekçesiyle Ankara'ya gönderilirken, koruması da tutuklandı.

İHRAÇ KONUSU GÜNDEME GELDİ

Darp olayının ardından Cemal Enginyurt'un partisinden ihraç edilip edilmeyeceği ise merak konusu oldu. Bu soruyu Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal bizzat yanıtladı. Medyablok'ta yer alan habere göre, "Cemal Enginyurt hakkında ihraç süreci başlatılacak mı?" sorusunun yöneltildiği Uysal, "Hayır, böyle bir sürecimiz yok" yanıtı verdi.

"ANLAMAYA ÇALIŞIYORUZ, DEĞERLENDİRME YAPARIZ"

Uysal, "Yapılan hareketin arkasında mısınız?" sorusunu ise, "Soru bir defa soru değil. Anlamaya çalışıyoruz, değerlendirme yaparız" diye cevapladı.

Haberler.com - Politika

Cemal Enginyurt Demokrat Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (11)

Ardahan Demirkapi:

Bu tip insanların millet vekili seçilmeden önce bir piskoloktan rapor alması lazım. Veren doktorunda ismi verildigi hastahane raporda yazılmalıki onlarda sorumlu olsun.bu tip adamlar çobanlık bile yapamaz. Her yere saldırıyor nasıl bir ruh hali

Tornaci Cabbar:

Oradakilar Adam Dayak Yesin Diye Orasindan Burasindan Tutup Hedefe Dogrultuyorlar KISACA REYTiNG Gelsinden Nasil Gelirse Gelsin

mahalle sakini:

Partilik değil polislik bir durum tetikçi kadar azmettirici de suçludur. En az 10 yıl içerde rehabilite edilmesi gerekli.

Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title