Haberi Paylaş

Fatih Erbakan'a canlı yayında soruldu: İkinci turda Erdoğan'ı mı Kılıçdaroğlu'nu mu destekleyeceksiniz?

Politika Haberleri

AK Parti ile yapılan görüşmeler sonrası Cumhur İttifakı'na katılmayıp seçimlere parti olarak gireceğini duyuran Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan'a katıldığı bir canlı yayında "İkinci turda kimi destekleyeceksiniz?" diye soruldu. Erbakan, "Biz de Sayın Muharrem İnce gibi o gün geldiğinde gereğini yaparız diyelim. O gün geldiğinde tekrardan değerlendirilip bir açıklama yapılır" diye yanıt verdi.

AK Parti'nin Cumhur İttifakı'na katılması için davette bulunduğu ancak görüşmelerin ardından yaptığı açıklamayla bu daveti reddederek cumhurbaşkanı adaylığı başvurusunda bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Habertürk canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

2. TURDA KİMİ DESTEKLEYECEK?

Erbakan'a seçimin 2. tura kalması halinde hangi adayı destekleyeceği soruldu. Erbakan, "Biz de Sayın Muharrem İnce gibi o gün geldiğinde gereğini yaparız diyelim. O gün geldiğinde tekrardan değerlendirilip bir açıklama yapılır. Muharrem Bey ikinci tura kalmadan da gereğini yapacak gibi." diye konuştu.

Fatih Erbakan'a canlı yayında soruldu: İkinci turda Erdoğan'ı mı Kılıçdaroğlu'nu mu destekleyeceksiniz?

"MİLLET İTTİFAKI İLE ZOR GÖZÜKÜYOR"

"İlk tura giderken Millet İttifakı ile hiçbir surette bir araya gelemez misiniz?" sorusu üzerineErbakan, şunları söyledi: "Yani tabii bizim maddelerimiz orada da gündeme gelecek. Onların açıklamaları taban tabana zıt kısımlar olduğu için zor gözüküyor Millet İttifakı'yla. Maddelerimizden vazgeçmiyoruz, Millet İttifakı ile zor olacak tabii. Asıl ana lokomotif konumundaki CHP'nin açıklamaları var. İstanbul Sözleşmesi, Ayasofya, okul öncesi çocuklara Kur'an öğretilmesi ile ilgili. AİHM'in içtihatlarına tabi olacağız diye. Orada birtakım AİHM kararları adalete uygun değil. 28 Şubat'ta başörtüsü yasağını yerinde bulmuştu. Parti kapatılmasını hukuka uygun buldu."

Haberler.com / Emre İliksiz - Politika

Yeniden Refah Partisi Fatih Erbakan Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (19)

Reis şeker:

Kılıçdaroğlu bu habere çok sevindi

Cevap Yaz642Yayından Kaldır
Reis şeker:

Özlem zengin ve Derya yanık hatta Fatma Betül sayan Kaya Akpartiden ihraç edilmeli acilen

Cevap Yaz2680Yayından Kaldır
Emir Kul:

Pazartesi akşamı Tarafsız Bölge'de"dik duruşundan Özlem Zengin'i tebrik ediyorum" diyen Abdülkadir Selvi: "Erdoğan KADEM toplantısında Özlem Zengin'in sözlerinin aynısını söylemiş, 6284'ten asla taviz vermeyeceklerini açıkça belirtmiştir". Var mı şimdi tek lafınız ey AKPliler???

Cevap Yaz5041Yayından Kaldır
Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title