Destici'den "Kuzu kestiriyorum" sözleriyle ilgili bir açıklama daha: Gay'lerle yılbaşı kutlayanlar beni eleştirirse kabul etmem - Haberler
Haberi Paylaş

Destici'den "Kuzu kestiriyorum" sözleriyle ilgili bir açıklama daha: Gay'lerle yılbaşı kutlayanlar beni eleştirirse kabul etmem

Haberler.com - Politika
 - Güncelleme:

Katıldığı bir televizyon programında "Kasaptan et almıyorum, kuzu kestiriyorum" sözlerine ilişkin bir açıklama yapan BBP lideri Mustafa Destici, "Yanlış anlayarak yorum yapanlara bir şey demiyorum. Gay'lerle yılbaşı kutlayanlar beni eleştirirse bunu kabul etmem" dedi.

Toplu hayvan kestirerek tasarruf yaptığı yönündeki açıklamaları kamuoyunun gündemine oturan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, kendisine yöneltilen eleştirilerle ilgili dikkat çeken bir çıkışa daha imza attı.

Dün gece Habertürk televizyonunda canlı yayın konuğu olan Destici, sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek "Biz kalabalık bir aileyiz. Ben köylü çocuğuyum, hala çiftçilik yapıyorum. Kendi yediğimiz elmayı, peyniri kendimiz yapıyoruz. Ekmeğimizi, buğdayımızı kendimiz yetiştiriyoruz. Benim fazla zamanım olmuyor ama boş zamanlarımı orada değerlendiriyorum. Etle ilgili kendi hayatımı anlattım. Anne, baba, 9 kardeş, 7 gelin, 25 torun kalabalık aileyiz. 10 haneye ayrı ayrı yerinden alıyorsunuz, kendiniz üretiyorsunuz. Daha ucuza mal edersiniz. Ben bunu anlatmak istedim. Anadolu bunu bilir. Kışa girerken aileler kışlık etlik keserler ve o kışı çıkarırlar." ifadelerini kullandı.

BBP Lideri Mustafa Destici'ye Açıkça Sorduk: Sizce Hayat Pahalılığı Var Mı?

Açıklamasının devamında kendisini eleştirenlere seslenen Destici, "Yanlış anlayarak yorum yapanlara bir şey demiyorum. Gay'lerle yılbaşı kutlayanlar beni eleştirirse bunu kabul etmem. Bunlar iyi niyetli eleştiriler değil. Doğru bulmuyorum. Biz de tabii siyasetçiler olarak lafın nereye gideceğini bilerek konuşmamız gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Destici, daha önce yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti: "Etimi kendi köyümde kestirip alıyorum, sütümü oradan alıyorum. Tasarrufa dikkat ediyorum. Kasaba gidip 100 lira verip et almıyorum. Kuzuyu ya da toplu bir hayvanı kestiriyorum, oradan parçalayıp alıyorum. Buna kadar dikkat ediyorum ama herkes bu imkanda bulunamayabilir."

Haberler.com - Politika

Mustafa Destici, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (18)

Süt Bal Yumurta:

Çok dillendirildi bu konu, medya da çanak tutuyor. Konusmayı dinleyin, cümlenin tamamına bakın çok haklı. Kötü birşey yok ki bunda. Bugün bile Cumadan sonra köylerde caminin yanında bir kuzu kesilir 1 saat içinde Herkes bir yerinden alır biter. En fakirinden en zenginine et giriyor her eve. Gidip kasaba öpülmeye gerek yok diyor.

Mert Kaya:

Testici, ibrikçi, oynakçı, ağlakçı hepsi bir arada cümbüş var cümbüş.

ferfer:

biri derki 2 kilo yerine 2-3 tane domates alın öbürü derki kuzu kestirin ben öyle yapıyorum yav bunları göre göre hala gidip bunlara oy vermenin kafası nasıl bir kafa acaba:)))

Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title