Haberler

"15 Temmuz darbe girişiminin 158 milyon dolar doğrudan maliyeti var"

Abone Ol

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu, 15 Temmuz darbe girişiminin 158 milyon dolar doğrudan maliyetinin olduğunu belirterek, "Türkiye ne zaman uçağının başını kaldırıyor, bakıyorsunuz ya darbe, ya sağ-sol meselesi, ya Alevi-Kürt meselesi, ya Türk ya Türkmen meselesi ile bizi içimize...

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu, 15 Temmuz darbe girişiminin 158 milyon dolar doğrudan maliyetinin olduğunu belirterek, "Türkiye ne zaman uçağının başını kaldırıyor, bakıyorsunuz ya darbe, ya sağ-sol meselesi, ya Alevi-Kürt meselesi, ya Türk ya Türkmen meselesi ile bizi içimize kapatmaya çalışıyorlar" dedi.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferans öncesi saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Türkiye'de Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz" konulu konferans verdi. Topçu, 1960, 1971, 1980, 15 Temmuz darbesinin hedefinin Türk siyaseti ile vatandaş olduğunu ifade ederek, "Türkiye'nin tam bağımsızlık için hedefine doğrulduğu zaman içeriden ve dışarıdan bir takım çevreler, hemen harekete geçiyor. Türkiye ne zaman uçağının başını kaldırıyor, bakıyorsunuz ya darbe, ya sağ sol meselesi, ya Alevi-Kürt meselesi, ya Türk ya Türkmen meselesi ile bizi içimize kapatmaya çalışıyorlar" dedi.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİN 158 MİLYON DOLAR DOĞRUDAN MALİYETİ VAR

Topçu, darbenin 250 şehidin ve çok sayıda yaralanıp gazi olanların dışında maliyetinin yüksek olduğunu ifade ederek, "158 milyon dolar, doğrudan maliyeti, 350 milyar dolar dolaylı maliyetidir. Bu tezgahların nedeni her alanda, millileşmeden kaynaklanıyor. bütün bunların nedeni, Ankara merkezli siyasetlerin uygulanmasından kaynaklanıyor. Parmakla yönetecekleri bir siyaset yok, şuanda hazmedemiyorlar. bütün politikalarımız Ankara merkezlidir" dedi.

Daha sonra Vali Recep Soytürk, Garnizon Komutanı Piyade Albay Halil Sıddık Ayhan, Belediye Başkanı Servet Ramazan, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun tarafından Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı eski Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'ya günün anısında çeşitli hediyeler verildi.

(Mehmet Ali Dağ/İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title