Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, maden faciası sonrası Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan 5 ismi görevden aldı

Güncelleme:

Bazı bakanlık ve kurumlara ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre Adalet Bakan Yardımcılığına Hurşit Yıldırım atandı; Hazine ve Maliye, Kültür ve Turizm, Sağlık ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının üst kademelerine atamalar yapıldı.

MASAK BAŞKANLIĞINA HASAN KAYMAK ATANDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı; Muhasebat Genel Müdürlüğüne Nazmi Zarifi Gürkan, Risk Analizi Genel Müdürlüğüne Nuray Serdaroğlu Erbil, Kamu Sermayeli kuruluş ve İşletmeler Genel Müdürlüğüne Muhammet Faruk Aykut, Teftiş Başkanlığına Kaan Kasım, MASAK Başkanlığına Hasan Kaymak, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğüne Ekrem Candan atandı.

BİROL GÜVEN SİNEMA GENEL MÜDÜRÜ OLDU

Kültür ve Turizm Bakanlığı; Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne Birol İnceciköz, Telif Hakları Genel Müdürlüğüne Erkin Yılmaz, Sinema Genel Müdürlüğüne Birol Güven atandı. Düzce, Kastamonu, Samsun ve Sinop'un İl Kültür ve Turizm Müdürlerinin atanmaları gerçekleştirildi.

TCDD GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NE VEYSİ KURT

Sağlık Bakanlığı; Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanlığına Asım Hocaoğlu, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğüne Osman Kan, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne İlhan Hatiboğlu, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Celal Şahin, Teftiş Kurulu Başkanlığına Davut Eker, Strateji Geliştirme Başkanlığına Engin Karabaş atandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı TCDD Genel Müdürlüğüne Veysi Kurt'un ataması yapıldı.

11 İLE YENİ MÜFTÜ ATAMASI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Çanakkale, Edirne ve Erzurum Bölge Müdürü pozisyonlarına yeni isimler atandı. Strateji ve Bütçe Başkanlığı; Plan ve Programlar Genel Müdürlüğüne Osman Nuri Erdem, Ekonomik Modelleme ve Konjonktür Değerlendirme Genel Müdürlüğüne Esra Güler, Bütçe Genel Müdürlüğüne Bahtiyar Sazlık, Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdürlüğüne Faruk Cirit, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) ve Uluslararası Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğüne Selçuk Koç, Devlet Yardımları Genel Müdürlüğüne Murat Deliçay, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Mehmet Aydın atandı. Aralarında Balıkesir, Kocaeli ve Sinop'un da yer aldığı 11 ile yeni müftü ataması gerçekleştirildi.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI'NDA GÖREVDEN ALMALAR

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı; Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Kandemir, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Aydındağ, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcıları Bayram Arı ve Sami Sarıyıldız görevden alındı. Tarım ve Orman Bakanlığı; Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcıları Maruf Aras ve Mustafa Uzun, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdür Yardımcıları Murat Alp ve Abdullah Ekin görevden alındı.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Erzincan İliç Politika Güncel Haberler

500

Yorumlar (26)

Musa Mut:

Gerek yok reisim tran faciası gibi unutulur gider buda kanadali kardesleriniz siyanür ile kendi vatan toprağımız gibi devam 3debikir

266
27
yanıtYanıtla
Gerçekçi Olalım:

olan yardımcılara olmuş.... sanki üsttekiler alttakileri çok ciddiye alıyormuş gibi..........

yanıt178
yanıt9
Ender Emir:

Esas en baştaki kararları ve izinleri verenler halen koltuklarında oturuyor

247
19
yanıtYanıtla
Mehmet Vatandaş:

keşke görev verirken daha titiz davranıp liyakat arasaydınız:(((

179
17
yanıtYanıtla
birgörüş:

İnsanoğlu her zaman hata yapacak. yanlış yapacak. Bugün melek dediğin kişi hyarın seni sırtından bıçaklayacak. Türkiye tarihinde bu gibi facilarda eskiden de oldu kaç kere görevden alma oldu?

yanıt5
yanıt57
enka ticaret:

müftü ataması herşeyden önemli baknalardan bir istifa ve görevden alma yok

113
12
yanıtYanıtla
oturan:

oldu olacak hayvanat bahçesi müdürünü görevden alsaydınız. belki onun daha çok iliçdeki madenle irtibatı vardır.

105
13
yanıtYanıtla
oturan:

milletin gazını alın. kurum faciası istanbulu kaybetemeye tek sebeptir.akp bile bile bu hatayı yaptı. kurum iyi bir vekaleten bakan başkan olabilir ama geçek bir başkan olacak kapasite yok. istanbul kurtlar sofrası.

90
24
yanıtYanıtla
gunay yanug:

emekliler seçimi dört gözle bekliyor

83
14
yanıtYanıtla
Temel Temel:

TCDD için Veysi KURT en Liyakatlı ve en uygun karar olmuş.

13
42
yanıtYanıtla
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title