Haberler

CHP Mardin Belediyelerden Gelir-Gider Cetvellerini İstedi

Güncelleme:

CHP Mardin il ve ilçe başkanlıkları, Mardin'deki kayyum yönetimindeki belediyeler ile AK Partili belediyelere gelir-gider cetvellerini açıklamaları için dilekçe verdi.

MURAT AKGÜL

CHP Mardin il ve ilçe başkanlıkları Mardin'de bulunan kayyum yönetimindeki belediyeler ile AK Partili belediyelere dilekçe vererek gelir gider cetvellerinin açıklanmasını istedi.

CHP Mardin il ve ilçe yönetimleri bugün saat 11.00'da Mardin Büyükşehir ve İlçe Belediyelerine giderek, 2019, 2020, 2021, 2022 ve 2023 yılının Ocak ve Eylül dönemine ait hesap bilgilerini gelir- gider cetvellerini, bütçe ve bütçe gerçekleşme rakamlarının taraflarına da bildirilmesini istedi.

Dilekçede, "Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin 2019, 2020, 2021, 2022 yılları Ocak-Aralık dönemi ile 2023 yılı Ocak-Eylül dönemine ait hesap tabloları, gelir ve gider cetvellerinin, bütçe ve bütçe gerçekleşme rakamlarının ve varsa diğer mali belgelerin 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında İl Başkanlığımıza verilmesini talep ediyoruz. Kamu adına ve Mardin Halkı adına yapacağımız bu kamusal denetim çalışmasında bizimle işbirliğinde bulunacağınızı bekler çalışmalarınızda başarılar dileriz" ifadelerine yer verildi.

"KAMUSAL DENETİM GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRMEK İSTİYORUZ"

Beraberindeki heyet ile Büyükşehir Belediyesine giderek, dilekçeyi teslim eden CHP Mardin İl Başkanı Hasan Eken şunları söyledi:

"Biz Cumhuriyet Halk Partisi Mardin il örgütü olarak Mardin Büyükşehir ve İlçe belediyelerinin 2019, 2020, 2021, 2022 ve 2023 yılının Ocak ve Eylül dönemine ait hesap bilgilerini gelir- gider cetvellerini bütçe ve bütçe gerçekleşme rakamlarını belediyelerimizden talep ettik. Bugün saat 11.00'de Mardin Büyükşehir Belediyesine ve Mardin ilçe başkanlıkları da Mardin'deki ilçe Belediyelerine de giderek aynı anda dilekçelerini verip bu belgeleri talep ettik. Biz bu belgeler üzerinde incelemelerde bulunup Mardin halkı adına kamusal denetim görevimizi yerine getirmek istiyoruz. Mardin ilimizde Türkiye Cumhuriyeti devletinin ana muhalefet partisi olarak yerel yönetimlerde Mardin halkından toplanan paraların nerelere harcandığının takipçisi olacağız. Bunu da bilgi edinme hakkı kanununda kapsamında belediyelerden talep ettiğimiz belgeler üzerinde yapacağımız incelemelerle gerçekleştireceğiz. Bu yapacağımız incelemelerin neticesini de halkımızda paylaşacağız. Ortada eğer şüpheli bir durum varsa halkımızla paylaşacağız. Yönetmenliklere, kanunlara uygun bulduğumuz takdirde halkımıza paylaşacağız. Buradaki amacımız Mardin Halkı adına bir denetim gerçekleştirmektir. Bu bizim asli görevimizden biridir."

Kaynak: ANKA / Politika

Kayyum Mardin Politika Haberler

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Yazılım sorunu sadece Bitcoin'i etkilemedi! Fiyatı 67 bin doların üzerine çıktı

Yazılım sorunu sadece Bitcoin'i etkilemedi! Fiyatı 67 bin doların üzerine çıktı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
İpek Filiz Yazıcı'nın 'Baldız tehlikeli sularda yüzüyor' paylaşımı tepki çekti

İpek Filiz Yazıcı'nın "Baldız tehlikeli sularda yüzüyor" paylaşımı tepki çekti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title