Haberi Paylaş

CHP'li Özel: İktidara geldiğimizde MİT'in başındaki yönetici de gidecek

Politika Haberleri

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel katıldığı canlı yayında "İktidara geldiğimizde hemen Merkez Bankası, YÖK, MİT ve bu düzeydeki üst düzey kuruluşların başındaki yöneticiler gidecek" ifadelerini kullandı. CHP'li Özel'in daha önce seçimlerde AK Parti lehine çalıştığını iddia ettiği Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan'ı işaret etmesi de dikkatlerden kaçmadı.

FOX TV'de Çalar Saat programının konuğu olan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Merkez Bankası, YÖK ve MİT'in yöneticilerini hedef aldı.

"İKTİDARA GELDİĞİMİZDE HEPSİ GİDECEK"

Özel şu ifadeleri kullandı; "'Yeter, söz milletin' çok anlamlı bir slogan. Türkiye siyasi tarihi açısından bir dönüm noktası. O slogan bizim için bir övünçtür. İktidara geldiğimizde hemen Merkez Bankası, YÖK, MİT ve bu düzeydeki üst düzey kuruluşların başındaki yöneticiler gidecek."

HEDEFİNDE YİNE HAKAN FİDAN VAR

CHP'li Özel'in saydığı 3 kurumdan birinin daha önce defalarca tepki gösterdiği MİT olması dikkatlerden kaçmadı. Özel, özellikle seçim süreçlerinde AK Parti lehine çalışmakla suçladığı Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan'ı da görevden alınacak yöneticiler arasında saydı.

Haberler.com - Politika

Hakan Fidan Özgür Özel Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (50)

ali d:

Memlekete faydası olmayan Özgüre bak sen

Cevap Yaz26Yayından Kaldır
HUYSUZ ŞİRİN:

BU ADAM 1 , SEZGİN TANRIKULU 2 , MAHMUT TANAL 3. BU ADAMLARIN BIRAKIN KARI OLMAYI , ZARARI VARDIR PARTİLERİNE.

Cevap Yaz28Yayından Kaldır
SERKANA:

Bazı kurumların başındakileri değiştirme düşünceleriniz arasında Atatürk'ün partisini tek başınıza bile iktidara getiremeyen bunu hayel bile edemez hale getiren siz parti temsicileri ve parti liderileride varmı acaba...

Cevap Yaz14Yayından Kaldır
Tüm 50 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title