Haberler

CHP'li Balbay ve Özkan'dan Başkan Çerçioğlu'na Destek Ziyareti

CHP'li Balbay ve Özkan'dan Başkan Çerçioğlu'na destek ziyareti CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay: "Özlem Başkan bizim dört yapraklı yoncamızdır" Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu: "FETÖ başarılı olmayacak, çünkü burada bizler varız"AYDIN - CHP Genel Başkanı...

CHP'li Balbay ve Özkan'dan Başkan Çerçioğlu'na destek ziyareti

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay :

"Özlem Başkan bizim dört yapraklı yoncamızdır"

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu :

"FETÖ başarılı olmayacak, çünkü burada bizler varız"

AYDIN - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu 2019 Yerel Seçimlerinde Aydın'da yeniden aday göstermesinin ardından, CHP İzmir milletvekilleri Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na destek ziyaretinde bulundu. Çerçioğlu, basın mensuplarının FETÖ ile ilgili sorusuna cevap vererek, "FETÖ başarılı olmayacak, çünkü burada bizler varız" dedi.

CHP İzmir milletvekilleri Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na destek ziyaretinde bulundu.

Başkan Çerçioğlu'nun başarılı çalışmalarını yakinen takip ettiklerini belirten Mustafa Balbay, "Geçen hafta genel başkanımız manşeti verdi, biz şimdi spotları yakıyoruz. Çerçioğlu'nun yeniden aday olarak gösterilmesi övgüye değer. Özlem Başkan, bizim dört yapraklı yoncamızdır. Böyle bir başkanla yol arkadaşlığı yaptığımız için mutlu olduğumuzu ve geleceğe daha bir güvenle baktığımızı, yerel yönetimlerdeki başarımızın CHP'yi iktidara taşıyacağını çok iyi biliyoruz" dedi.

"FETÖ başarılı olmayacak, çünkü burada bizler varız"

Basın mensuplarının FETÖ terör örgütü ile ilgili sorusuna cevap veren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise FETÖ'yü lanetleyerek, "Zaten bu insanlar bizim gibi, çağdaş, modern, laik insanlarla yıllarca mücadele verdiler. Çünkü amaçları neydi, devleti yıkmaktı. Ama bunu hiçbir zaman başaramayacaklar, çünkü bizler varız burada, Cumhuriyet Halk Partisi var" diye konuştu.

"2019'da yüzde 51'i çok rahat alırız"

Çerçioğlu, bir önceki seçimde yüzde 44 oy aldığını, 2019 yerel seçimlerindeki hedefinin ise yüzde 51 olduğunu dile getirdi. Son anketlerde yüzde 49'luk bir oranı yakaladıklarını belirten Çerçioğlu, "2019'da yüzde 51'i çok rahat alırız" dedi.

Milletvekili Balbay ise Çerçioğlu'na destek çıkarak, "Aydın'daki genel hizmetlere baksınlar, gönlünde hangi parti yatarsa yatsın, bütün partilere gönül verenlerden Özlem Başkana oy istiyoruz" diye konuştu.

"FETÖ ile mücadelenin bir stratejisi yok"

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise, hükümetin FETÖ ile mücadelesinde stratejisinin olmadığını iddia ederek, "Dünyanın en tehlikeli en alçak terör örgütü ile yüz yüzeyiz. Şunu unutmayın Milli İstihbarat Teşkilatı'nın içine sızabilen, Cumhurbaşkanı'nın yaverliğini ele geçiren, Başbakan'ın kadrosunu ele geçiren ve bununla içine girdiği yapıyı sömüren kendileştirmeye çalışan bir alçak yapılanmadan bahsediyoruz. Bununla mücadelenin bir stratejisi olması lazım. Ama Türkiye genelinde bir stratejisizlik var. Türk usulü kabala yürüyen bir iş var. Bunun bir an önce sonlanması lazım. Çaycıyla, çorbacıyla, sempatizanla uğraşarak, bu mücadele yapılmaz. Bu mücadelenin bir siyasi ayağını ve ortaklarını ortaya koyacaksınız. Orada biz yokuz, biz onun mağduruyuz. Biz bütün mağdurlar olarak yan yana oturuyoruz" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Özlem Çerçioğlu Mustafa Balbay Tuncay Özkan Politika Güncel Haberler

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bakmadan Geçme

Resmi Gazete bugün (21 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! TRT 1 YAYIN AKIŞI 21 TEMMUZ: Bu akşam TRT 1'de hangi dizi ve filmler var? Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında ve nereli? 21 Temmuz TV yayın akışı! Bu akşam TV'de hangi diziler, filmler var? 21 Temmuz Pazar ATV, Kanal D, Star, Show'da neler var? 21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title