Haberler

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İzmir'de seçmenlere çağrıda bulundu

Politika Haberleri

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İzmir'de yaptığı konuşmada seçmenlere çağrıda bulunarak sandığa giderken mutlaka bir kararsızı yanına alınması gerektiğini söyledi. Ayrıca AKP'li seçmenlere de seslenen Özel, korkmamaları gerektiğini belirtti.

KERİM UĞUR

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İzmir'de; Özel, "Sandığa giderken mutlaka her birimizin yanına mutlaka bir kararsızı, daha önce kararsız olup ikna ettiğimiz birinin koluna girip gitmemiz lazım" dedi.

Şirinyer semtinin en işlek caddesi olan Forbes Caddesinde dün CHP Halk Buluşması etkinliği düzenlendi.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş ve partililerin yanı sıra çok sayı da yurttaş katıldı.

"BU SEÇİM RİSKE EDEBİLECEĞİMİZ BİR SEÇİM DEĞİL"

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP seçmenin sandık başına kararsız ya da ikna edilen bir yurttaşla beraber gitmesi çağrısında bulunarak "Pazara kadar sabır. Pazardan sonra halkın iktidarı kurulacak. Halkın iktidarında elbette verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz Emekli, emekçi, gençler hakkını alacak derken bütün sözleri tutacağız. AK Parti kimi unuttuysa, kimi geride bıraktıysa onlara sahip çıkacağız. Pazar günü sandığa giderken mutlaka her birimizin yanına mutlaka bir kararsızı, daha önce kararsız olup ikna ettiğimiz birinin koluna girip gitmemiz lazım. 43'le başladık, 45 oldu. 47 oldu, 49 oldu, 50 oldu. Allah izin verirse 60'a gidiyor Kemal Kılıçoğlu. Ancak bu seçim riske edebileceğimiz bir seçim değil. Sonradan 'keşke' diyebileceğimiz hiçbir şeyi sonraya bırakmamalıyız. Hepimizin etrafımızdakini sıkıca tutup bu işi ilk turda bitirmemiz gerektiğini, ilk turda cehennemin kapıarını sıkı sıkı kapayacağımızı, ilk turun gençlerin final sınavı olduğunu, 14 Mayıs 2023'te finali yapacağımızı, baharın gelişini büte bırakmayacağımızı sıkı sıkı anlatmalıyız. Bunun gereğini Pazar günü hep birlikte yapmalıyız" dedi.

"CHP'NİN MİLLİYETÇİLİĞİNİN ZEKATI BAHÇELİ'YE DE YETER, ERDOĞAN'A DA YETER"

Adalet ve Kalkınma Partisi bize haksızca saldırırken kendisi nasıl yakalandı? Bir kolunda BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Bir kolunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli. Ama içinde, böğründe koynunda kim var HÜDAPAR var. Kimler kimlerle beraber! O HÜDAPAR 'Türk bayrağı olmasın, özerklik olsun, Türkiye parçalansın' diyen HÜDAPAR. Türk bayrağı olmasın, Türkiye Cumhuriyeti olmasın, Türkçe resmi dil olmasın diyenler Erdoğan'ın listesine girmişler MHP ile kolkola girmişler bir de bize milliyetçilik dersi veriyorlar CHP'nin milliyetçiliğinin zekatı Bahçeli'ye de yeter, Erdoğan'a da yeter. Parayla çözmediler, milletin projelerini partiye mal ettiler çözemediler, iftira hakaret siyasi yaptılar çözemediler şimdi taş atmaya, taş attırmaya başladılar. Provokasyona başladılar. Söylüyoruz. Pazar günü seçimi milletin üstüne taş attıranlar değil, millete kalp yapanlar kazanacak."

"GELDİĞİMİZ YER BABA EVİDİR"

AKP'li seçmelere de seslenen Özel, 'korkmayın' dedi ve şunları söyledi;

"Biz nüfus kimliği fotokopisiyle bilmeden partiye üye yapılanı, iş isteyene 'üye ol' yiyeni, yoklukla, açlıkla, tehditle AK Partili yapılanlar, korkmayın! Düne kadar AK Parti'ye oy versen de bu harami süzenini, rüşvet çarkını, birilerini kollayan ama vatandaşını umursamayan kalpsizliği görüp de pişman olanlar… Sakın korkmayın! Ne üyelerden ne oy verenlerden ne geçen seçim balkonuna AK Parti bayrağı asanlardan ne hesap soracağız ne kötü davranacağız ne de ayrımcılık yapacağız. Çünkü geldiğimiz yer baba evidir. Baba evidir ki herkes aynı eve doğar. Kimi uzakta kimi yukarıda oturur, kimi büyüğüne gider kimi küçüğüne geçer. Ama herkes bilir ki baba evinde çorba kaynar baca tüter. Yıllardır baba evinin çorbasını kaynatıp bacasını tüttürenlere helal olsun. Ama şimdi dönüp de baba evine gelecekler var. Mecburiyetten gidenler var, pişman olup dönecekler var. Baba evinin kapısı herkese açıktır. Yerleri evin başköşesidir. Çünkü ben gelme desem bana 'tapusu sende mi' derler. Ne bende ne Kemal Bey'de. Ne Ecevit'te ne de başkasında. Bu baba evinin tapusu tek kişiye kayıtlıdır. O da Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bunun için baba evine dönenene 'Niye geldin, neredeydin, sen yokken bize neler ettiler' demeyiz. Onun için İzmirliler gönülleri ve kapıları açık. Onlar taş atsın, siz kalp yapın, gül atın karanfil atın taş atanlar değil kalp yapanlar kazanacak."

KILIÇ: BU KORKU DEĞİL DE NEDİR!

Programda konuşan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç da şunları söyledi:

"Bundan 4 yıl öncesini hatırlıyorum. 4 yıl önce yerel seçimlerde sayın Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel Buca'ya gelmişlerdi. Biz 'Özgür Başkanın bir uğuru var!' dedik ve o seçimi kazandık. Bugün yine cumhuriyet tarihinin en önemli seçimindeyiz. Yine Sayın Grup Başkanvekilim geldi. Biz inanıyoruz ki 5 gün sonra bu seçimi biz ilk turda farkla kazanacağız. Buca, o vatanseverliğini, barışa, sevgiye ve mutluluğa olan inancını sandıkta gösterecek 13. Cumhurbaşkanı olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu tüm Türkiye'ye ilan edecek."

Kaynak: ANKA / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Özgür Özel AK Parti İzmir Politika Haberler

title