Büyük Üzüntü Duydum - Haberler
Haberi Paylaş

Büyük Üzüntü Duydum

AA - Politika
Büyük Üzüntü Duydum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gümüşhane'nin Torul İlçesi'ndeki Zigana Dağı'nda Çığ Düşmesi Sonucu, Dağcıların Hayatını Kaybetmesinden Büyük Üzüntü Duyduğunu Bildirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gümüşhane'nin Torul İlçesi'ndeki Zigana Dağı'nda çığ düşmesi sonucu, dağcıların hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduğunu bildirdi.

Başbakan Erdoğan, Güneysu'dan ayrılırken Zigana'da meydana gelen çığ ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Zigana'da meydana gelen bu olayın kendisini derinden yaraladığını ifade eden Başbakan Erdoğan, farklı yaş ve meslek gruplarından vatandaşların maalesef çığ altında kalarak hayatını kaybettiğini belirtti.

Erdoğan, şöyle konuştu:

''İki tane yaralımız var, ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Bayındırlık Bakanımız Faruk Bey oradaydı. Bakanımız Murat Başesgioğlu da intikal etti ya da etmek üzere. Trabzon'da da biz arkadaşlarımızla değerlendirme yapacağız. Ona göre durumu bir tahlil edip ne yapılacağına dair kararımızı vereceğiz. Tabii ki dağcılık bir spor dalı olarak hobinin ötesinde bir adım. Zaman zaman maalesef arzu edilmeyen neticeleri de oluyor. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. 10 dağcımızı bu şekilde kaybetmek gerçekten üzüntü verici.''

AA / Politika

Haberler

title