Haberi Paylaş

Bakan Soylu, kendisine parmak sallayan HDP'li vekile çok sinirlendi: Otur aşağıya terörist bozuntusu

Politika Haberleri

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı'nın 2023 yılı bütçesinin görüşmeleri esnasında gerginlik yaşandı. Bakan Soylu'nun sunum yaptığı sırada konu terörle mücadeleye geldiğinde HDP'li komisyon tepki göstermeye başladı. HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan'ın parmak sallamasına çok sinirlenen Soylu, "Elini kaldırma, elini kaldırma, terörist bozuntusu terbiyesiz. Otur aşağıya, niye ayağa kalkıyorsun, hadi gelsene" dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifi, 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifi ve Sayıştay raporları görüşülüyor.

Görüşmelerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sunum yaptığı sırada konu terörle mücadeleye geldiğinde HDP'li komisyon üyelerinden sesler yükselmeye başladı.

Bakan Soylu, kendisine parmak sallayan HDP'li vekili çok sinirlendi: Otur aşağıya terörist bozuntusu

Bu sırada salonda gerginlik yavaş yavaş artarken Bakan Soylu,HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan'a sert tepki gösterdi. Turan'a "Elini kaldırma, elini kaldırma, terörist bozuntusu terbiyesiz." diyerek tepki gösteren Süleyman Soylu, "Otur aşağıya, niye ayağa kalkıyorsun, hadi gelsene" dedi.

Bakan Soylu, kendisine parmak sallayan HDP'li vekili çok sinirlendi: Otur aşağıya terörist bozuntusu

Sözlerini sürdüren Soylu, "Sabah akşam polisi suçluyorsunuz askeri suçluyorsunuz teröristler sizi, otur aşağıya Amerika'nın oyuncağı." ifadelerini de kullandı. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz araya girerek ortamı sakinleştirmeye çalıştı.

Haberler.com - Politika

Süleyman Soylu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (16)

Hakan Kapan:

Bugün bir yaşıma daha girdim istediğim yorumu yazamadım yazıyorum kabul etmiyor sağlık olsun sohbet anlamında yazıyorum

Vedat Çaliş:

Gerçek her zaman yaşananların ardından gizlidir Bir Kürt olarak Taksim Ankara ve daha nice katliam larinin arkasında kimin parmağı varsa Allah cezasını versin

Gulhan Dag:

Helal olsun Süleyman Soylu bakanım. Soy ismini sonuna kadar taşıyorsun.

Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title