Bakan Akar, Azerbaycanlı gazi askerlerle bir araya geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Bakan Akar, Azerbaycanlı gazi askerlerle bir araya geldi

AA - Kasım Sakallı - Politika
 - Güncelleme:

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Azerbaycan'ın Tek Vatan Harekatı'nda gazi olan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri mensuplarını kabul etmesi Milli Savunma Bakanı Akar'ın gazi askerlerle selamlaşması Milli Savunma Bakanı Akar'ın konuşması Milli Savunma Bakanı Akar'ın Azerbaycan bayrağı önünde...

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Azerbaycan'ın Tek Vatan Harekatı'nda gazi olan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri mensuplarını kabul etmesi

Milli Savunma Bakanı Akar'ın gazi askerlerle selamlaşması

Milli Savunma Bakanı Akar'ın konuşması

Milli Savunma Bakanı Akar'ın Azerbaycan bayrağı önünde poz vermesi Bakan Akar, Azerbaycan'ın Tek Vatan Harekatı'nda gazi olan Azerbaycanlı askerlerle bir araya geldi

ANKARA - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği yönetimi ile Azerbaycan'ın Tek Vatan Harekatı'nda gazi olan bazı Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri mensuplarını kabul etti.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Akar, Bakanlık'ta gerçekleşen kabulde bir konuşma yaptı.

Türkiye ve Azerbaycan'ı kederde ve kıvançta bir ve beraber olan iki kardeş olarak nitelendiren Akar, "İki devlet, tek milletiz. Biz buna tüm kalbimizle inanıyoruz." dedi.

Azerbaycan ordusunun "Tek Vatan Harekatı" ile işgal altındaki Azerbaycan topraklarını kurtardığını hatırlatan Akar, "Azerbaycan ordusu büyük bir başarıyla harekatı gerçekleştirdi. Bundan dolayı mutluyuz." ifadesini kullandı.

Harekat sırasında şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazilere şifa dileyen Akar, "Bize düşen görev, Türkiye ve Azerbaycan kardeşliğini daha da derinleştirmek daha da ileri taşımaktır. Böylece geleceğe güçlü ve emin şekilde bakabiliriz." diye konuştu.

Azerbaycanlı gaziler adına yapılan konuşmada ise "Türkiye arkamızda, yanımızda olmasaydı bunu başaramazdık. Türk Silahlı Kuvvetlerine minnettarız." denildi.

AA / Kasım Sakallı - Politika

Azerbaycan Vatan Milli Gazi Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title