Arınç bildiğiniz gibi! Bu kez 19 Mayıs paylaşımında gençler üzerinden iktidara yüklendi - Haberler
Haberi Paylaş

Arınç bildiğiniz gibi! Bu kez 19 Mayıs paylaşımında gençler üzerinden iktidara yüklendi

Haberler.com - Politika
 - Güncelleme:

Son dönemlerde hükümete yönelik eleştirileri ile gündeme gelen TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajında da dikkat çeken ifadeler kullandı. Mesajında adalet ve kamu kurumlarına güvenin yitirildiğini ifade eden Arınç, "Gençlerin hem bugüne hem de geleceğe güvenle bakamamasının ardında yatan en temel neden işsizliktir" dedi.

AK Parti kurucularından, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, bu kez 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hakkında paylaştığı mesajlarda iktidara yüklendi.

Adalet ve kamu kurumlarına güvenin yitirildiğini ifade eden Arınç, "Adalete güvenlerinin sarsıldığını, kendilerini devlet nezdinde eşit yurttaş olarak göremediklerini ve dolayısıyla geleceğe karamsar bir şekilde baktıklarını gözlemledim. Gençlerin hem bugüne hem de geleceğe güvenle bakamamasının ardında yatan en temel neden işsizliktir" ifadelerine yer verdi.

Arınç bildiğiniz gibi! Bu kez 19 Mayıs paylaşımında gençler üzerinden iktidara yüklendi

İşte Arınç'ın o paylaşımları;

"Kutlu istiklâl yürüyüşümüzün ilk adımının atıldığı bu aziz günde Millî Mücadelemizin lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle yad ediyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nızı kutluyorum. Bu kıymetli günün gençlere armağan edilmiş olması hasebiyle gençlerimiz hakkında birkaç konuya değinmek istiyorum. Son dönemde görüştüğüm birçok gencimizin benzer kaygılardan muzdarip olduğunu fark ettim.

Adalete güvenlerinin sarsıldığını, kendilerini devlet nezdinde eşit yurttaş olarak göremediklerini ve dolayısıyla geleceğe karamsar bir şekilde baktıklarını gözlemledim. Gençlerin hem bugüne hem de geleceğe güvenle bakamamasının ardında yatan en temel neden işsizliktir. Türkiye, evlatlarına gelecekte kavuşacakları muhtemel bir refah vaat etmeyi terk etmeli ve ivedilikle gençlerin kaygılarını gidermek için politikalar üretmelidir.

Dünyanın küreselleşerek küçüldüğü ve her an her yerden haberdar olabildiğimiz bu dönemde gençlerimiz farklı coğrafyalarda yaşayan çağdaşlarının sahip olduğu her imkâna kolaylıkla erişebilmelidir. Kamu kurumlarının sınav ve mülakatlarına dolayısıyla devlet kurumlarına ve siyaset mekanizmasına güven yeniden tesis edilmelidir. Beyin göçünün önüne geçecek girişimci ve akademik destekler hayata geçirilmelidir.

Hepsinden önemlisi gençlerimizin fikirlerini özgürce ifade edebilecekleri bir iklim yaratılmalıdır. Hiçbir gencimiz düşüncelerini dile getirdiği için kaygı duymamalı, endişe gütmemelidir. Bu ortamı tesis etmek bizlerin ülkemizi müreffeh bir medeniyet seviyesine eriştirmede en büyük dayanağımız olan gençlerimize borcumuzdur."

Haberler.com - Politika

Bülent Arınç Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Ayhan Sabanci:

20yıldır ülkeyi yönet 15 milyon işsiz var tarım hayvancılık ve tüm sanatlar bitti sonra şikayet et bu halk balık hafızalı d

Poyraz Karayel:

kuyruk acın var herhalde

Ayhan Sabanci:

20 yıldır ülkeyi yönet 15 milyon işsiz var tarım hayvancılık ve tüm sanatlar bitti sonra şikayet et bu halk sizleri hiç anlamıyor vatandaşla dalga geçmeye devam edin sayın arinc

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title