Haberi Paylaş

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e tepki

Politika Haberleri

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yakışıksız bir üslup kullandığını ifade ederek, "Kullanılan bu yakışıksız dili ve tutumu kınıyoruz" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yakışıksız bir üslup kullandığını ifade ederek, "Kullanılan bu yakışıksız dili ve tutumu kınıyoruz" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Sözcü Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü grup toplantısında eser ve hizmet temelli bir seçim yarışı olması temennisinde bulunduğu hatırlattı. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dönük ifadelerinin yakışıksız ve niteliksiz bir kampanya yürütüleceklerinin ilanı olduğunu belirten Çelik, "Sayın Akşener yaptığı paylaşımda bir gerginlikten bahsediyor ve Cumhurbaşkanımıza karşı yakışıksız bir üslup kullanıyor. Kullanılan bu yakışıksız dili ve tutumu kınıyoruz, kendilerine iade ediyoruz. Bu saldırgan üslubun sebebini biliyoruz. Kendi adaylarını ilan ettiklerinden beri PKK'nın defalarca açık destek ilan ettiği bir yapının parçası olarak yola devam etmek zorunda kaldıklarını görüyoruz. Kuşkusuz bunu tonlarca 'rezene çayı' içerek bile hazmetmek mümkün değildir. Şayet birileri siyasi gerginlik nerede diye tespit etmek istiyorsa, Sayın Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı ilan edildiği anda yanındaki genel başkanlardan hangisinin gerginlik konusunda diğeriyle yarıştığına bakmalıdır. Böylece aslında 7'li masada kimin günlük doz olarak kaç papatya çayı içmeye ihtiyacı olduğunu tespit edebilirler. 'Hakarete uğradım' diyerek masadan kalkmak, sonrasında mecbur kalıp tekrar o masaya oturmak nerede olduysa siyasi gerginlik oradadır. 'Kumar masasıyla noter masası arasında kaldık' dedikten sonra mecburi geri dönüş nerede yaşanmış ise gerginliğin adresi orasıdır. Aslında Sayın Akşener'in şu anda tek dert etmesi gereken konu, kendi cumhurbaşkanı adaylarına PKK tarafından üst üste açıklamalarla neden destek verildiği olmalıdır. Hatta kendi adaylarına destek vermek için PKK'nın eylemlerine ara verme kararı alması tüm gündemini işgal etmelidir" ifadelerine yer verdi. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Meral Akşener Ömer Çelik İYİ Parti AK Parti Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title