Haberler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker: "Annelerin Yürek Yangınlarının Sönmesini İstiyoruz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Adayı Mehmet Mehdi Eker, seçim bürosunda kadınlarla bir araya geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Adayı Mehmet Mehdi Eker, seçim bürosunda kadınlarla bir araya geldi. Annelerin çok acılar çektiğini belirten Eker, "Burada ne kadar acı yaşandıysa, ne kadar ocak söndüyse, ne kadar yürek yangını olduysa bunu en iyi Diyarbakır'ın kadınları bilir. Biz sizin yürek yangınlarınızın sönmesini istiyoruz" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Adayı Mehmet Mehdi Eker, seçim çalışmaları kapsamında dernekleri ziyaret edip, kadınlarla bir araya geldi. İlk olarak Kayapınar'da partisinin milletvekili adayı Nezihe Kent'in bürosunu ziyaret eden Eker, kadınların zılgıtları ve alkışlarıyla karşılandı. Diyarbakır'ın bu seçimde kaderini değiştirecek bir karar vermesini istediklerini ifade eden Eker, "Bu karar Diyarbakır'ın barış ve huzurunun kararı olacak. Siz bu kararla, bu tercihle Diyarbekir'i barış isteyen mesajını Ankara'ya, bütün Türkiye'ye ve dünyaya vermiş olacaksınız. Çok acılar çektiniz. Bu şehrin dökülen gözyaşları aslında sizin yüreğinizden kopup gelen yaşlardır. Sizin anne olarak yürek yangınlarınızın ifadesidir. Burada ne kadar acı yaşandıysa, ne kadar ocak söndüyse, ne kadar yürek yangını olduysa bunu en iyi Diyarbakır'ın kadınları bilir. Biz sizin yürek yangınlarınızın sönmesini istiyoruz. Sizin göz yaşlarınızın dinmesini istiyoruz. Sizin evlatlarınızın AŞ ve iş sahibi olmasını istiyoruz. Biliyoruz ki ocakları söndüren, yürekleri yakan terör aynı zamanda evlatlarınızın işsiz kalmasını istiyor. Onlar iş ve AŞ olsun istemiyorlar. Çünkü iş ve AŞ çok olursa dağa götürmek için kandıracakları kimseyi bulamazlar. 24 Haziran bu tercihin yapılacağı gündür" dedi.

Konuşmanın ardından kadınlar ve engelli bireyler tarafından yapılan Türk bayrağı, Eker'e hediye edildi. Eker, daha sonra Hayrat Vakfı ile Sultan Şeyhmus Dergahı'nı ziyaret etti. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Mehmet Mehdi Eker Milletvekili Diyarbakır Ak Parti Politika Güncel Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title