Haberler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker: "Muharrem İnce'nin Mitingi Hdp Desteğiyle...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker: "Muharrem İnce'nin mitingi HDP desteğiyle gerçekleştirilmiş bir mitingdir" "Kandil harekatı beklenen bir harekattı"DİYARBAKIR - Seçim çalışmaları kapsamında Lice ilçesini ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır milletvekili...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker:

" Muharrem İnce'nin mitingi HDP desteğiyle gerçekleştirilmiş bir mitingdir"

"Kandil harekatı beklenen bir harekattı"

DİYARBAKIR - Seçim çalışmaları kapsamında Lice ilçesini ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Muharrem İnce'nin yaptığı mitingin 'HDP desteğiyle gerçekleştirildiğini' ifade eden Eker, Kadil'e yönelik başlatılan hava harekatının da gerekli olduğunu ve başarıyla sonuçlanmasını ümit ettiklerini kaydetti.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili adayı Mehmet Mehdi Eker, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin bugün kentte gerçekleştirdiği mitingde yer alan HDP bayraklarını değerlendiren Eker, Cumhuriyet Halk Partisi ile HDP arasında yakın bir dayanışmanın olduğunu ve 'Diyarbakır Mitingi'nin de büyük ölçüde HDP desteğiyle gerçekleştirilmiş bir miting olduğunu belirtti. Kandil'e yönelik gerçekleştirilen hava harekatına ilişkin ise Eker, harekatın beklenen bir harekat olduğunu ve harekatın başarıyla sonuçlanmasıyla artık PKK'nın ne Kürtlere nede Türklere zarar veremeyecek hale geleceğini ifade etti.

"HDP desteğiyle gerçekleştirilmiş bir mitingdir"

Cumhuriyet Halk Partisi ile HDP arasında yakın bir dayanışmanın var olduğunu vurgulayan Eker, "Bu öteden beri, geçmişte de Hakkari'de ve benzer yerlerde ortak bu şekilde miting yapmışlardı. Bugünkü Diyarbakır mitingi de büyük ölçüde HDP desteğiyle gerçekleştirilmiş bir mitingdir. Bunu Diyarbakırlılar biliyor tüm Türkiye'nin de bilmesinde yarar var. Öbür taraftan Diyarbakır'ın arzu ettiği, beklediği huzur ve barış ortamı, demokratikleşme ve sivilleşme Türkiye'de Adalet ve Kalkınma Partisi'nin icraatları döneminde gelişmiş, ortaya çıkmıştır. Eğer Türkiye'de bir Kürt sorunu varsa geçmişte AK Parti'den önce bu sorunun mimarı, mucidi, uygulayıcısı Cumhuriyet Halk Partisi'nin kendisidir. Bu manada da Cumhuriyet Halk Partisi ile HDP'nin yakınlaşması son derece de manidardır. Buradaki ittifak, buradaki birleşme Adalet ve Kalkınma Partisi'ne ve onun lideri Cumhurbaşkanına karşı bir ittifaktır. Kökenini ondan alıyor. Yoksa ne bölge için ne Türkiye için herhangi bir hizmet projesi sahibi olduklarından veya buraya ait, bu bölgenin geliştirilmesine ait bir tasavvura sahip olmalarından dolayı değil" dedi.

"Bu harekat zaten beklenen bir harekattı"

Kandil'e yapılan hava harekatına ilişkin konuşan Eker, PKK'nın Kürtleri temsil etmediğini vurgulayarak, operasyonun beklendiğini ve artık PKK'nın Kürtlere de Türklere de zarar veremeyecek hale geleceğini belirtti. Eker, "PKK Kürtleri temsil etmiyor hiçbir şekilde. Aksine Kürtlerin ve Türklerin ortak sorunu gelmiş bir terör örgütü. Ortadoğu'da çeşitli ülkelerde, çeşitli topraklarda PKK ve onun uzantıları eylemleriyle, faaliyetleriyle ciddi manada taşeronluk yapmaktadır bir takım karanlık odaklara. Türkiye hem içeride hem sınırları dışında Suriye'de sınırlarına dönük yapılan terör eylemlerine karşı yakın tarihte özellikle Zeytin Dalı operasyonuyla etkin mücadelede bulunmuştu. Tabi hem Kandil hem Sincar bölgesinde de PKK'nın varlığı biliniyor. Kandil'deki PKK unsurlarının, kamplarının orada etkisiz hale getirilmesi ve temizlenmesi yönünde öteden beri çalışma yapılıyor. Bu harekat zaten beklenen bir harekattı. İnşallah başarıyla sonuçlanır ve PKK artık Kürtlere de Türklere de ve bu coğrafyadaki hiçbir ülkeye de zarar veremeyecek hale gelir, bölge de huzura kavuşur" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Halkların Demokratik Partisi Mehmet Mehdi Eker Muharrem İnce Ak Parti Politika Haberler

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

Bakmadan Geçme

Masterchef Onur kimdir, kaç yaşında? Onur Üresin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şeyhmus kimdir, kaç yaşında? Şeyhmus Uluğ kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bera kimdir, kaç yaşında? Bera Altaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şenay kimdir, kaç yaşında? Şenay Salam kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Deniz kimdir, kaç yaşında? Deniz Yılmaz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Hakan kimdir, kaç yaşında? Hakan Dündar kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 16 Temmuz bugünkü günün maçları Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Şehitkamil, Nizip 16-17 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! VETERİNERLİK BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll Veterinerlik taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları! 16-17 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? Diyarbakırlı Ramazan Hoca olayı nedir? Ramazan Hoca'nın katili kaç yıl ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim, ne kadar ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim çıktı?
En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title