Haberi Paylaş

AK Parti Denizli milletvekilleri, Aydın-Denizli Otoyolu'nu inceledi

Politika Haberleri

Aralarında AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın da bulunduğu bazı milletvekilleri, temeli 16 Nisan 2020'de atılan ve yapımı devam eden Aydın-Denizli Otoyolu'nda incelemelerde bulundu.

Aralarında AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın da bulunduğu bazı milletvekilleri, temeli 16 Nisan 2020'de atılan ve yapımı devam eden Aydın-Denizli Otoyolu'nda incelemelerde bulundu.

Cahit Özkan, AK Parti Denizli milletvekilleri Şahin Tin, Nilgün Ök ve AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör ilk olarak Salihağa Kavşağı'nda kurulu şantiye alanına gelerek burada Karayolları 2. Bölge Müdürü Murat Gönenli ve kurum yetkilileriyle toplantı yaptı.

Heyet daha sonra yolun Babadağ ve Sarayköy ilçelerinden geçen kısmında asfalt dökme işlemini takip etti.

Özkan gazetecilere, Denizli'nin Türkiye'nin en çok ihracat yapan kentlerinden birisi olduğunu belirtti.

Yoldaki çalışmaları yerinde incelediklerini anlatan Özkan, "163 kilometrelik otoban inşaatının bugün hamdolsun gerçekleşme oranı itibarıyla yarıyı aşmış olduğunu yerinde bizzat görerek inceledik. Bugüne kadar 40 milyon metreküp yarma ve 38 milyon metreküp dolgu ile birlikte inşallah bu viyadükler bağlantı yolları ile beraber 2022 yılının sonunda artık otobanın yavaş yavaş hizmete alınması aşamasına geçmiş olacağız." dedi.

Özkan, 2023 yılının Kasım ayında bitmesi öngörülen yolun bu hızla gittiği takdirde yaklaşık 3'te 2 zaman diliminde inşaatın tamamlanmasına tanıklık etmiş olacaklarını dile getirerek, "Denizli'mizi denize götürecek İzmir'e götürecek ve Denizli'de üretilen ürünlerin uluslararası pazarlarda naklinin gerçekleştirecek olan ve üretim, istihdam, ihracat istikametinde refahı arttıracak ve artan refahı Denizli ve ülkemizin faydasına sunacak olarak otoban inşaatı inşallah Denizli, ülkemize, iş dünyamıza, vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ise Türkiye'nin büyük yatırımlarından birisini yerinde gördüklerini anlatarak şöyle konuştu:

"Denizli-Aydın otobanı Denizli ve Ege Bölgesi için çok önemli. Çok hızlı bir çalışma var, İnşallah 2022 yılı sonuna bazı bölümleri yetişecek, 2023 yılın da haziran ayında biteceğini söylüyor mühendis arkadaşlarımız. Dolayısıyla biz şuna inanıyoruz AK Parti'nin ve Cumhurbaşkanımızın her zaman koymuş olduğu bir hedef var. O da şudur, evet yol medeniyettir, yol aynı zamanda ticarettir, ihracattır, aynı zamanda eğitimdir. Yani yolla beraber her yere en üst seviye doğru gidilir. Bu anlamda Denizli'nin uzun yıllar hayali olan otobana kavuşmuş olacağız inşallah." ifadelerini kullandı.

Milletvekili Nilgün Ök ise, 2023 yılının yazında Aydın-Denizli Otoyolu'ndan ulaşım sağlanacağını düşündüğünü sözlerine ekledi.

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör de, oto yolunun en kısa zamanda ulaşıma açılması için yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini ifade etti.

Karayolları 2. Bölge Müdürü Murat Gönenli ise, sözleşmenin imzalanmasının ardından yaklaşık 16-17 aydan beri güzergahta çalışmaların hızla devam ettiğini dile getirdi.

Gönenli, proje kapsamında 96-100 civarında köprü ve üst geçidin yapılacağını ve 13 viyadüğün 8'inde de çalışmalara devam edildiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA / Sebahatdin Zeyrek - Politika

Politika Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title