Haberler

Ahmet Türk Cumhurbaşkanlığı için CHP liderini işaret etti: Kılıçdaroğlu uygun aday

Güncelleme:

Eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk önümüzdeki seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Türk, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için yaptığı açıklamada, "Altılı Masa'nın aday kararına ilişkin bir söz söyleyemem. Bizim seçmenimizin tercihi yine Kılıçdaroğlu'ndan yana olur. Kılıçdaroğlu tecrübeli bir siyasetçi ve her gün kürsüde halka vaatlerde bulunuyor. Başka bir aday ortaya çıkarsa bu vaatler de havada kalır. Bence Kılıçdaroğlu uygun bir aday" dedi.

Türkiye seçimlere doğru yaklaşırken Cumhurbaşkanlığı için adaylar da yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. Kamuoyunda ise Altılı Masa'nın adayı merak ediliyor. Ahmet Türk'te masanın muhtemel adayına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

"KILIÇDAROĞLU TECRÜBELİ SİYASETÇİ"

Gazete Duvar'a konuşan Türk, "Altılı Masa'nın aday kararına ilişkin bir söz söyleyemem. Bizim seçmenimizin tercihi yine Kılıçdaroğlu'ndan yana olur. Kılıçdaroğlu tecrübeli bir siyasetçi ve her gün kürsüde halka vaatlerde bulunuyor. Başka bir aday ortaya çıkarsa bu vaatler de havada kalır. Bence Kılıçdaroğlu uygun bir aday" dedi.

"EN TECRÜBELİ İSİM"

Kılıçdaroğlu'nun en konuşulanlar arasında en deneyimli olduğuna dikkat çeken Türk, "Ama bizim de taleplerimiz var. Demokrasi adına, hak ve özgürlükler adına masanın neleri yapacağını, projelerini açıklaması lazım" açıklamalarında bulundu.

"ADAYIN TAVRI DA ÖNEMLİ"

Türk açıklamalarında ayrıca, "Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı belirlendikten sonra, sadece bu adayın temasa geçmesi yeterli olmaz. Önemli olan masanın tavrı. Binlerce Kürt siyasetçi cezaevinde. Bu haksız tutukluluklar karşısında nasıl bir tavır ortaya koyacaklar? Anadilinde eğitimle ilgili sözleri ne? Hak ve özgürlükler konusunda bir açıklama, gelecekle ilgili bir proje yok. Kürt sorunu ile ilgili sözlerini söylemeleri lazım" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Ahmet Türk Mardin Politika Güncel Haberler

CHP lideri Özel, Erdoğan'a seslendi: Madem atamayacaktın, bu 1 milyon günahsızı niye okuttun?

CHP lideri Özel, Erdoğan'a seslendi: Madem atamayacaktın, bu 1 milyon günahsızı niye okuttun?

Amasya'da büyükbaş hayvana balta ve bıçakla eziyet eden 5 kişi tutuklandı

Amasya'da büyükbaş hayvana balta ve bıçakla eziyet eden 5 kişi tutuklandı

Bahçeli, paşalardan birinin aftan yararlanmasına itiraz etti: Ben olsam çıkarmazdım

Bahçeli, paşalardan birinin aftan yararlanmasına itiraz etti: Ben olsam çıkarmazdım

Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan: Görüntüler 7 yıl öncesine ait, tamamıyla aile ortamı

Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan: Görüntüler 7 yıl öncesine ait, tamamıyla aile ortamı

500

Yorumlar (18)

Akin Caglar:

Bir akp seçmeni olarak bizim içinde en iyi aday kılıçdaroğlu,her zamanki gibi erdogan bunu havada karada denizde her yerde ezer geçer, böyle bir muhalefeti allah başımızdan eksik etmesin.

139
81
yanıtYanıtla
zübükzade:

bu sefer başka sefer kibrit cöpü koy gene kazanacak

yanıt34
yanıt27
Tuğrul Kademe:

Tabiki en uygun Aday kemal bey cunki onlar ortaklar hdp ye bakanlik tutunda yerel yonetimlere ozerklik veren her plataforma bunlari savunan iha siha yurdisi operasyonlarini durduracak aday kemal beydir onún icin tek umutlari 7 li masa ve kilicdaroglu

102
76
yanıtYanıtla
sinan :

yazdıklarının hiçbirini yapacağını söylediğini duymadım. Ama hırsızlardan çaldıkları tüyü bitmemişlerin yetimin parasını son kuruşuna kadar geri alacağını vaat ettiğini duydum. Akp başlarda iyiydi ama şu an yolsuzluklarla anılır oldu.

yanıt15
yanıt26
berk Vural:

Bu kafayla devam edin daha düne kadar ak partiyle görüşen ruslarmiydi işinize gelince herşeyi bahane edersiniz

yanıt8
yanıt17
Tuğrul Kademe:

Sinan yerel yonetimler

yanıt4
yanıt4
zırzop:

Ne oldu kendi adayınızı çıkarıyordunuz en son şimdi kk diyorsunuz ama yemezler iyi parti masayı dağıtıp Mansur Yavaşı tek başına aday gösterecek boşa hiç heveslenmeyin

52
79
yanıtYanıtla
Tuğrul Kademe:

Sinan kilictaroglunun yerel yonetimlere ozerklik aciklamasi youtubede var ac izle calarsaat rograminda terorist dahi olsa iha siha yla vuramassin dedi ac izle birde pkk yote

65
65
yanıtYanıtla
ferfer:

ESAT OKTAY YILDIRAN'ın hepinize selamı var:)))

42
68
yanıtYanıtla
Hamdi Baba :

Kemal pirin selamını 1988 de veren oldu.

yanıt52
yanıt11
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title