Haberi Paylaş

Ahmet Türk Cumhurbaşkanlığı için CHP liderini işaret etti: Kılıçdaroğlu uygun aday

Politika Haberleri

Eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk önümüzdeki seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Türk, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için yaptığı açıklamada, "Altılı Masa'nın aday kararına ilişkin bir söz söyleyemem. Bizim seçmenimizin tercihi yine Kılıçdaroğlu'ndan yana olur. Kılıçdaroğlu tecrübeli bir siyasetçi ve her gün kürsüde halka vaatlerde bulunuyor. Başka bir aday ortaya çıkarsa bu vaatler de havada kalır. Bence Kılıçdaroğlu uygun bir aday" dedi.

Türkiye seçimlere doğru yaklaşırken Cumhurbaşkanlığı için adaylar da yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. Kamuoyunda ise Altılı Masa'nın adayı merak ediliyor. Ahmet Türk'te masanın muhtemel adayına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Gazete Duvar'a konuşan Türk, "Altılı Masa'nın aday kararına ilişkin bir söz söyleyemem. Bizim seçmenimizin tercihi yine Kılıçdaroğlu'ndan yana olur. Kılıçdaroğlu tecrübeli bir siyasetçi ve her gün kürsüde halka vaatlerde bulunuyor. Başka bir aday ortaya çıkarsa bu vaatler de havada kalır. Bence Kılıçdaroğlu uygun bir aday" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun en konuşulanlar arasında en deneyimli olduğuna dikkat çeken Türk, "Ama bizim de taleplerimiz var. Demokrasi adına, hak ve özgürlükler adına masanın neleri yapacağını, projelerini açıklaması lazım" açıklamalarında bulundu.

Türk açıklamalarında ayrıca, "Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı belirlendikten sonra, sadece bu adayın temasa geçmesi yeterli olmaz. Önemli olan masanın tavrı. Binlerce Kürt siyasetçi cezaevinde. Bu haksız tutukluluklar karşısında nasıl bir tavır ortaya koyacaklar? Anadilinde eğitimle ilgili sözleri ne? Hak ve özgürlükler konusunda bir açıklama, gelecekle ilgili bir proje yok. Kürt sorunu ile ilgili sözlerini söylemeleri lazım" ifadelerini kullandı.

Haberler.com / Yavuz Selvi - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Ahmet Türk Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (18)

Ufuk Gökceoglu:

insanlik,ölmüs, vatanin haline bak

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Tuğrul Kademe:

Sinan kilictaroglunun yerel yonetimlere ozerklik aciklamasi youtubede var ac izle calarsaat rograminda terorist dahi olsa iha siha yla vuramassin dedi ac izle birde pkk yote

Cevap Yaz6565Yayından Kaldır
Kürsat Ayaz:

Kilicdaroglu sakın aday olma pkk destek verdiği kimse kazanamaz!!! Pkk ile haburda alkışlayan andımızı kaldıran Ne mutlu Türk'üm diyene tabelalarını kaldıran ihanet açılımı yapan bopcular bunu kullanır..akıllı ol aday olma yoksa ben sandığa gitmem..

Cevap Yaz6729Yayından Kaldır
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title