Haberi Paylaş

6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Bir parti daha isim telaffuz etti

Politika Haberleri

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin'in "Cumhurbaşkanı adayımız Ahmet Davutoğlu'dur" açıklamasından sonra 6'lı masadaki bir partiden daha adaylık konusunda öneri geldi. Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı ve Konya milletvekili Abdülkadir Karaduman, "Genel başkanım Temel Karamollaoğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olması gerektiği kanaatindeyim" dedi.

Türkiye 2023 seçimlerine kilitlenmişken Millet İttifakı'nın adayının kim olacağı belirsizliğini koruyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde 6'lı masadaki partilerden biri olan Gelecek Partisi'nden "Adayımız Ahmet Davutoğlu'dur" şeklinde bir açıklama yapılmış ve bu çıkış gündeme bomba gibi düşmüştü. Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin'in bu sözlerinin yankıları sürerken sürpriz bir değerlendirme de masanın bir diğer ortaklarından olan Saadet Partisi'nden geldi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı ve Konya milletvekili Abdülkadir Karaduman, 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olması gerektiği yönünde yöneltilen soruya "Her siyasetçinin gönünde yatan aday kendi partisinin genel başkanıdır. Ben de bir Saadet Partili olarak, gönlümden geçen, hem kendi partim hem de Milli İttifakı adına genel başkanım Temel Karamollaoğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olması gerektiği kanaatindeyim" cevabını verdi.

Açıklamasının devamında Karamollaoğlu'nun olumlu yanlarını sıralayan Karaduman, "Hem bilge kişiliğiyle hem siyasi tecrübesiyle, hem Türkiye'deki bürokrasi geleceğine dair yatkınlığıyla, birikimiyle, her toplum kesimiyle çok rahat ilişki kurabilme kabiliyetiyle birlikte, kendisinin aday olması gerektiği kanaatinde olan insanlardan sadece biriyim" şeklinde konuştu.

Öte yandan geçtiğimiz aylarda cumhurbaşkanı adayı olmaya sıcak bakmadığını ifade eden Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, "6'lı masanın gündeminde cumhurbaşkanı adayı bugüne kadar hiç bulunmadı, hiç konuşmadık bu konuyu. Konuşulan şu oldu; yeri geldiğinde adaylık konusu ittifakla karara bağlanmalı, mümkünse tek bir adayla seçime gidilmeli. Onun ötesinde hiçbir görüşme yok. Ben aday olmayı pek düşünmüyorum." demişti.

Temel Karamollaoğlu 6'lı Masa Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (11)

Levent DEĞİRMENCİ :

ARKADASA bırı anlatsın cumhur bask olmak ıcın 50 1 alması lazım halk nazarında kı oy potansıyelınız 1,5 bile değil

Metin Yalcin:

O masanın kendisi internette sanal ortamda satılsa,3 - 5 bir şeyler veren olabilir ama nakliyesi çok tutar o yüzden onu da alan olmaz ..

ALİCAN:

6 1 li masada Başkan Erdoğana karşı öyle bir nefret var ki kazanacağını bilsinler bir ermeniyi bir yahudiyi aday gösterirler. CHP ve HDP yi anlıyorum ama diğerlerindeki kuyruk acılarını anlamıyorum.. Bunlar CHP ve HDP nin kuyruklarına takılmakla baştan kaybettiler

Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title