Haberler

2014 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Yolsuzluk yapan varsa bunun hesabı hem bu dünyada hem öbür dünyada görülür"

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Yolsuzluk yapan varsa bunun hesabı hem bu dünyada hem öbür dünyada görülür" dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda, 2012 Yılı Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmeleri sürüyor.

Tasarının 6. maddesi kabul edildi.

Maddeler üzerinde milletvekillerinin, İstanbul merkezli operasyonla ilgili sorularını yanıtlayan Eroğlu, şunları söyledi:

"İddianame bile hazır değil. Bu kişiler sanık bile değiller, iddianame ortaya çıksın, görelim. Tabii ki bir yolsuzluk varsa, ben de İSKİ skandalından sonra Genel Müdür olan biriyim. İSKİ skandalında 2,5 milyar dolar ödedik maalesef. Daha sonra Yuvacık Barajında 4,5 milyar dolar ödedik. Ben DSİ Genel Müdürü olduğum zaman 3.2 milyar giden paraları geri aldık. Elbette yolsuzluk yapan varsa bunun hesabı hem bu dünyada hem öbür dünyada görülür ama iddianame hazır değilken bu şekilde değerlendirmek yanlış."

Eroğlu, konuşmasına müdahale eden MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz'a,  "Haddini bil" diye seslendi.

Yılmaz da söz alarak, "Ben yetimin hakkını koruyorum. Usulsüzlükleri dile getirmek haddini aşmak mı? Bu hadsizlikse buna devam edeceğim" dedi.

-"Yırtık ayakkabı"

CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, bakanların istifa etmemiş olmasının "siyasi bir skandal olduğunu" savundu.

İçişleri Bakanı'nın oğlunun evinde yapılan aramanın "Bir bankaya operasyon görüntüsü gibi olduğunu" belirten Eryılmaz, "Gezi olaylarında ayakkabılarıyla camiye girildiğini söyleyenler o ayakkabıların kutularıyla malı götürüyorlarmış" dedi.

Eryılmaz, kürsüye getirdiği kutunun içinden yırtık bir ayakkabı çıkararak, "Başbakan delik ve yırtık ayakkabıyla siyasete girdiğini söylemişti ama şu an dünyanın en zengin başbakanlarından biri" diye konuştu.

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, bazı iddialar gündeme getirerek, Sayıştay raporlarına ilişkin eleştirilerde bulundu.

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, "Engin Alan'ın annesi, oğlunun acısına dayanamayarak rahatsızlandı ve iki aydır tedavi altındaydı. Bugün Hakk'ın rahmetine kavuştu. Allah'tan rahmet diliyoruz" diye konuştu. - TBMM

Kaynak: AA / Politika

seyfettin yılmaz Veysel Eroğlu istanbul Politika Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title