Haberi Paylaş

100 bin imzaya 5'inci günde ulaşan Sinan Oğan: Başlangıç oyumuz yüzde 7 ile 9

Politika Haberleri

100 bin imza sayısına 5. günde ulaşan Ata İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, katıldığı canlı yayında oy oranına ilişkin konuştu. Oğan, "Bizim başlangıç oyumuzun yüzde 7 ila 9 olduğunu ifade etmek isterim. Bunun süreç içerisinde ilk aşamada yüzde 16'lara ve daha sonra daha yukarıya çıkacağını düşünüyor, hesaplıyoruz." dedi.

Ata İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Habertürk yayınında soruları yanıtladı. 100 bin imza sayısına 5. günde ulaşarak Cumhurbaşkanı adaylığı kesinleşen Sinan Oğan, oy oranına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Oğan, şunları söyledi: "Bizim şu an MHP'ye oy verip, Erdoğan'a oy vermeyeceği kitleden aldığımız anlık reaksiyon var. Partisiz kitleden de aldığımız reaksiyon var. Zafer, Adalet, Ülkem, Türkiye İttifak Partisi'nin oluşturduğu Ata İttifakı'nın adayıyım.

Bunları bir araya getirdiğimizde bizim başlangıç oyumuzun yüzde 7 ila 9 olduğunu ifade etmek isterim. Bunun süreç içerisinde ilk aşamada yüzde 16'lara ve daha sonra daha yukarıya çıkacağını düşünüyor, hesaplıyoruz.

Siyasette her şey mümkündür. Türk siyaseti sürprizlere de şahit olmuştur. Şu an sayın Erdoğan 20 senedir Türkiye'yi yönetiyor. İnsanlar yoruldu, kamplaştırmadan yoruldu. Ancak 20 sene muhalefette sayın Kılıçdaroğlu var.

20 yıldır iktidarı deviremeyen yorulmuş bir muhalefet var. Bunların içerisinde teknolojiye, Türkiye'nin aydınlık yüzüne, Türkiye'nin en genç Cumhurbaşkanı adayına yakın olan benim."

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Politika

Ata İttifakı Sinan Oğan Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

NSB:

Türkiye'mize tam olarak Sinan Oğan gibi donanımlı, bilgili ve akıllı bir siyasetçi lazım. Biz gençler köhnemiş siyaset anlayışından artık yorulduk.

Cevap Yaz2115Yayından Kaldır
TT:

Çok mütevazi konuşmuş ama tahmin ettiğinden fazla oy alır...İnsanlar artık yaşlı siyasetçilerden sıkıldı...Bende dahil bir nesil bunlarla büyüdü...Gençlerin isteklerini bilen ve memleketin verdiği sorumluluğun farkında insanların peşinden gitmeliyiz.

Cevap Yaz2122Yayından Kaldır
TIRNAKÇI CEMİL AMCANIZ:

Tek başına Mhp'nin oylarını geçer, mhp ülke genelinde yüzde 4-5 ise Sinan Oğan yüzde 6 çıkar.

Cevap Yaz1519Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title