Muharrem İnce'nin iki vekili de TBMM'deki oylamada Cumhur İttifakı saflarında yer aldı - Haberler
Haberi Paylaş

Muharrem İnce'nin iki vekili de TBMM'deki oylamada Cumhur İttifakı saflarında yer aldı

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Politika

TBMM'deki son oylamada Memleket Partisi vekillerinin tercihi dikkat çekti. Daha önce "Cumhur İttifakı'nda yer almayacağız" diyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin iki vekili, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yetki veren oylamada "Evet" oyu kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Bartın'da birtakım ziyaretlerde bulunan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, burada olası ittifak durumlarını değerlendirmişti.

İnce, seçimlerde ittifak olursa Memleket Partisi'nin hangi tarafta yer alacağına ilişkin sorusunu, "Cumhur İttifakı'nda olmayacağımız kesin" ifadeleriyle yanıtlamıştı.

Ancak İnce'nin bu açıklamalarından sonra dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tütün ürünleri ve araçların ÖTV'lerini üç katına kadar artırma yetkisinin verildiği TBMM'deki oylamada, Memleket Partisi'nden iki vekil "Evet" oyu kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilen bu yetkiye Memleket Partisi'nden iki vekilin "Evet" oyu kullanması dikkat çekerken; gözler partinin TBMM'de bulunan 3 vekili olan Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel'e çevrildi.

Oylamanın partilere göre dağılımı şu şekilde:

Muharrem İnce'nin iki vekili de TBMM'deki oylamada Cumhur İttifakı saflarında yer aldı

Olgun Kızıltepe
olgun.kiziltepe@haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title