PKK Haber Yolladı: Partisinden İstifa Etmezse Ölecek

PKK Haber Yolladı: Partisinden İstifa Etmezse Ölecek

27.04.2014 13:19 | Son Güncelleme: 27.04.2014 13:53
PKK Haber Yolladı: Partisinden İstifa Etmezse Ölecek

Van'ın Saray ilçesinde belediye encümenliğine seçilen vatandaşa haber gönderen PKK üyeleri, istifa etmezse öldürüleceğini söyledi.

Van'ın Saray ilçesinde belediye encümenliğine seçilen vatandaşa haber gönderen örgüt üyeleri, partisinden ve encümenlikten istifa etmezse kaçırılıp ‘ölümle cezalandırılacağını' söyledi.

Genelkurmay Başkanlığı, Saray'da belediye encümenine seçilen şahsa ölüm tehdidiyle ilgili açıklama yaptı.

Genelkurmay'dan yapılan açıklama şöyle:

ÇOCUKLARIYLA SÖZLÜ TEHDİT: BU SON UYARI!

“Van/ Saray Örenburç Köyünde ikamet etmekte olan ve Saray Belediye Encümeni olan bir şahıs 25 Nisan 2014 tarihinde saat 13.00'te, Çaybağı Jandarma Karakol Komutanlığı'na müracaat ederek; 15 Nisan 2014 tarihinde saat 21.00'de, amcasının oğlunun evde bulunmadığı sırada, evine üç bölücü terör örgütü mensubunun silahlı olarak geldiğini, evde bulunan çocuklarına, babaları tarafından bir şahsa iletilmek üzere sözlü olarak tehdit yolladığını, “kendisinin hem üyesi olduğu siyasi partiden hem de belediye encümenliğinden istifa etmesini, bu son uyarıları olduğunu, aksi halde kaçırıp yargılayacaklarını ve ölümle cezalandıracaklarını” söyleyip ölümle tehdit edildiğini beyan etmiştir. Saray Cumhuriyet Savcılığı'nca adli tahkikata başlanmıştır.”

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (122)
SEVKET: Ben Sensen yorum ukudugum kaderile Hepslnl tolasan bes. Kurs ermessen kardeslerlm turk neymar kürt neymls Laz neymis ve diye etniler dahin bunlar beni baglamaz sunuta heplmlz kardeslz aklllmlzl baslmlza aLali ona buna yem olmiyallm et tlrnaktan aylrlmaz soncta hepmlz bir gemldeyiz eyyer bu gemi batarsa Türkei de kürt de Lazl da ve dier etnikler kämmst.biz heplmlz kardeslz ve Ozaman biz canakaledeki Demeki bosyimis
SEVKET TOSUN: Ben Sensen yorum ukudugum kaderile Hepslnl tolasan bes. Kurs ermessen kardeslerlm turk neymar kürt neymls Laz neymis ve diye etniler dahin bunlar beni baglamaz sunuta heplmlz kardeslz aklllmlzl baslmlza aLali ona buna yem olmiyallm et tlrnaktan aylrlmaz soncta hepmlz bir gemldeyiz eyyer bu gemi batarsa Türkei de kürt de Lazl da ve dier etnikler kämmst.biz heplmlz kardeslz ve Ozaman biz canakaledeki Demeki bosyimis
METEHAN: öyle sivasın ötesine geçip miting yapmakla olmuyor birileri söylesin uzun adama
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: PKK Haber Yolladı: Partisinden İstifa Etmezse Ölecek - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.10.2020 01:26:56. #1.15#
title