Pelikan Osman Erdek'in Maskotu Oldu
Haberler » Güncel » Pelikan Osman Erdek'in Maskotu Oldu - Haber

Pelikan Osman Erdek'in Maskotu Oldu

Geçtiğimiz Yıl Balıkesir'in Marmara Adası'nda İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun Bulunduğu Protokole Girip Yaptığı Sempatik Hareketlerle Ünlenen Pelikan Osman, 2 Yıl Yaşadığı Adadan Ayrılarak Erdek'e Geldi.

Pelikan Osman Erdek'in Maskotu Oldu

Geçtiğimiz yıl Balıkesir'in Marmara Adası'nda İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun bulunduğu protokole girip yaptığı sempatik hareketlerle ünlenen pelikan Osman, 2 yıl yaşadığı adadan ayrılarak Erdek'e geldi.


Erdek Cumhuriyet Meydanı girişi ve sahil kesiminde her sabah yerini alan pelikan Osman, yaptığı hareketlerle ilçenin maskotu haline geldi. Marmara Adası'nda vatandaşların 2 yıl önce yaralı olarak bulup baktığı ve 'Osman' adını verdikleri pelikan, 2 yıl yaşadığı adadan ayrılarak Erdek'i mesken tuttu. Pelikan Osman'a 2 yıldır bakan balıkçılar, pelikanın Marmara Adası-Erdek arasında çalışan gemiye konarak Erdek'e geldiğini söyledi. Fazla uçamadığı için Erdek sokaklarında yürüyerek dolaşan pelikan Osman,


özellikle çocukların sevgilisi haline geldi.


Yaklaşık 2 haftadır Erdek'te duran pelikana alıştıklarını ifade eden vatandaşlar ise, "Pelikan Osman Marmara Adası'ndan sonra bizim de maskotumuz haline geldi. Sanki bizden biriymiş gibi her gün sokaklar dolaşıyor. İnsana alıştığı için sevilmek de hoşuna gidiyor. Özellikle ilçeye yeni gelen turistler ilk kez gördükleri pelikanla fotoğraf çektiriyor" dedi.


Vatandaşlar, Erdek Belediyesi'nden bir parka pelikan Osman'ın ismini vermesini de istedi.


(ÖT-MEY-MŞ-SN-Y)

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler