Paris'te Polis Aracına Çarpan Bir Sürücü Nedeniyle Alarm Verildi

Paris'te Polis Aracına Çarpan Bir Sürücü Nedeniyle Alarm Verildi

Fransa'nın başkenti Paris'te bir şüphelinin aracını jandarmanın üzerine sürerek bir jandarma aracına çarptı. Saldırganın öldürüldüğü olayda Cumhurbaşkanlığı Sarayı da bir süre kapatıldı.

Paris polisinden yapılan açıklamaya göre kentin en işlek meydanlarından Şanzelize'de bir sürücü aracını jandarmanın üzerine sürdükten sonra bir jandarma minibüsüne çarparak durdu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI KAPATILDI

Hemen alarm durumuna geçen polis halka bölgeden uzak durma çağrısı yaptı. Bölge polis kordonu altına alında ve cumhurbaşkanlığı sarayı kapatıldı. Bir aracın alev aldığı bölgede polis operasyon düzenledi.

ZANLI ÖLDÜRÜLDÜ

Jandarma ve polis, araçtaki saldırganı vurarak öldürdü. Saldırganın aracında meydana gelen patlama ve yangın da kısa sürede söndürüldü. Olayda başka ölen ya da yaralanan olmadı.

"BİLİNÇLİ BİR SALDIRI"

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Pierre- Henry Brandet, konu ile ilgili olay yerinde basına yaptığı açıklamada, "Bu olayla ilgili Paris Terörle Mücadele Savcısı ön soruşturma başlattı." dedi. Brandet, "Bunun bilinçli bir saldırı olduğu görülüyor." ifadesini kullandı.


Öte yandan BFM televizyon kanalı, zanlının şüpheli terör listesinde olduğunu ve araç içinde gaz dolu şişe bulunduğunu duyurdu.

DEAŞ, SEÇİMLERDEN ÖNCE SALDIRMIŞTI

Nisan ayında Şanzelize'de bir DEAŞ terör örgütü militanı polise saldırmış, bir polis memurunu öldürmüştü. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden birkaç gün önce gerçekleşen bu saldırının ardından, kentte kapsamlı terör operasyonları başlamıştı.