Özel Özüm Kreş ve Gündüz Bakım Evi Hizmete Girdi

Özel Özüm Kreş ve Gündüz Bakım Evi Hizmete Girdi

Erzincan’da İnönü Mahallesi’nde Modern şartlarda hizmet vermeyi amaçlayan Özel Özüm Kreş ve Gündüz Bakım Evi Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir’in katılımıyla açıldı.

Özel Özüm Kreş ve Gündüz Bakım Evi Hizmete Girdi
10.09.2014 09:41 | Son Güncelleme: 10.09.2014 09:41

Erzincan'da İnönü Mahallesi'nde Modern şartlarda hizmet vermeyi amaçlayan Özel Özüm Kreş ve Gündüz Bakım Evi Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir'in katılımıyla açıldı.Açılış kurdelesini kesen Vali Akdemir yaptığı konuşmasında; 0-6 yaş arası insan gelişiminin en hızlı dönem olduğuna dikkat çekerek okul öncesi eğitim verilen öğrencilerin duygusal gelişimlerinin desteklediğini, yetişkinlik döneminde de kişilerin daha üretici, daha verimli olduklarını ve sahip oldukları potansiyeli kullandıklarını ifade etti. Yapılan çalışmalara göre okul öncesi eğitim alan çocuklarda okula devam oranlarının ve okul başarısının daha yüksek olduğunu belirtti. Konuşmasının devamında Vali Abdurrahman Akdemir"Okul öncesi eğitime çok önem veriyoruz. Biliyoruz ki okul öncesi eğitim alan çocukla, almayan çocuğun eğitim esnasındaki başarıları aynı değil. Okul öncesi eğitim alan çocuklar, almayanlara göre normal eğitim çağlarında çok daha başarılı oluyor. Onun için bizim Erzincan'da hedefimiz bütün çocukları okul öncesi eğitimden geçirmek. 5 yaş grubu çocukların tamamı mutlaka okul öncesi eğitimi almalıdır. " şeklinde konuştu. Erzincan'da okul öncesi eğitimi yaygınlaşmasında hassasiyet gösteren Vali Abdurrahman Akdemir'e Erzincan Belediyesi Başkanı Cemalettin Başsoy, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Polat ve kurum amirleri eşlik etti. - ERZİNCAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Özel Özüm Kreş ve Gündüz Bakım Evi Hizmete Girdi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 12:32:23. #1.15#
title