Tarihi Osmanlı Türküsü'ne, Tava Ciğer Desteği - Haberler
Haberi Paylaş

Tarihi Osmanlı Türküsü'ne, Tava Ciğer Desteği

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Tarihi Osmanlı Türküsü'ne, Tava Ciğer Desteği

Bulgaristan’ın Rusçuk bölgesinde yaşayan ve 43 yıllık tambura ustası olan sanatçı Mesut Tunalı, Edirne Valiliği’nin katkılarıyla 120 yıllık Osmanlı Türküsü’ne klip çekti.

Bulgaristan'ın Rusçuk bölgesinde yaşayan ve 43 yıllık tambura ustası olan sanatçı Mesut Tunalı, Edirne Valiliği'nin katkılarıyla 120 yıllık Osmanlı Türküsü'ne klip çekti. Edirne'nin tarihi zenginliklerinin bulunduğu bölgelerinde çekilen klibin son bölümüne eşsiz lezzetler arasında gösterilen tava ciğer eşlik etti.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'in destekleriyle, 10 Aralık 2015 tarihinde albümü çıkacak olan Bulgaristan'ın Rusçuk bölgesinde yaşayan tambura ustası Mesut Tunalı, Edirne'de 'Annem Annem' türküsünün klip çekimlerini tamamladı. 120 yıllık tarihi bir Osmanlı Türküsü olan 'Annem Annem' türküsü klibinin son bölümleri, Tarihi Tava Ciğerci'de çekildi.

"TARİHİMİZİ YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Bulgaristan'ın Rusçuk kentinde yaşayan ve emekli polis olan tambura ustası Mesut Tunalı, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'in destekleriyle, tarihe gömülü bir eseri yeniden gün yüzüne çıkardıklarını dile getirerek, "Osmanlı tarihinden kalan 120 yıllık bir türkü. Osmanlı harbi kaybettiği zamanda insanlarımız o bölgede öksüz kalmışlar. Bu türkü o dönemde hazırlanmış. Biz de yeniden tarihimizi yaşatmaya çalışıyoruz" dedi.

Canlandırdığı 'Zagor' karakteriyle hafızalara kazınan ve Yeşilcam'ın unutulmaz emektarları arasında gösterilen Levent Çakır'ın ise klibin sanat yönetmenliğini yaptığını belirten Tunalı, kentin en önemli simgesi Selimiye Camii başta olmak üzere tarihi köprüler, çeşmeler ve birçok önemli eserin görselliğinde klibi çektiklerini, Edirne'nin tanıtımına katkıda bulunmaya çalıştıklarını söyledi.

"EDİRNE TAVA CİĞERLE ÖZDEŞLEŞTİ"

Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar da tarihi tava ciğerin özellikle son dönemde kentle özdeşleştiğini ve olmazsa olmazları arasına girdiğini hatırlatarak, "Son dönemde türkülerle kentlerin tanıtımı çok moda oldu. Edirne Valiliği'nin destekleriyle Mesut Tunalı bey 'Annem Annem' isimli türküsüne çok özel bir klip hazırlıyor. 10 Aralık 2015'de albümü ve klibi çıkacak. O albümün 'Annem Annem' türküsüne Edirne klibi çekiliyor. Edirne denince tabi ki ciğersiz olmaz. Artık Edirne ciğerle özdeşti. Nasıl ki, Selimiye Cami'yle, Kırkpınar'ıyla, Kakava Şenlikleri'yle özdeşleştiyse ciğerle de özdeşleşti. Klibin son bölümünü bir tava ciğerci de çekmek istediklerini söylediler. Edirne'nin tanıtımına katkıda bulunacağı için ben şimdiden sayın Valimiz Dursun Ali Şahin'e teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. - EDİRNE

Tarihi Osmanlı Türküsü'ne, Tava Ciğer Desteği

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım