Haberler

  Nissan, Altima ve Versa Modellerinin Üretimini Durduruyor

  Güncelleme:

  Nissan, elektrikli otomobillere yönelerek Altima ve Versa modellerinin üretimini 2025'ten itibaren durdurma kararı aldı. Şirket, gelecekte daha kullanışlı, eğlenceli ve güvenli sedan otomobiller üretmeyi hedefliyor.

  Nissan'ın sevilen araçları için yolun sonu görünüyor. Bugün elektrikli otomobiller hakkında açıklama yapan Nissan, sevilen modelleri Altima ve Versa için üretimi durdurma kararı aldı. Nissan Altima ve Versa 2025'ten itibaren üretilmeyecek.

  Nissan elektrikli otomobillere yöneliyor!

  Nissan görünüşe göre yıllardır ürettiği Altima ve Versa'nın üretimini sonlandırıyor. Elektrikli otomobillerin pazara hakim olması nedeniyle yeni bir atılım yapan Nissan, diğer şirketler gibi gelecekte elektrikli otomobillerle anılacak. Geçtiğimiz yıllarda elektrikli araçlara öncelik verdiğini açıklayan şirket, şimdi daha kullanışlı, eğlenceli ve güvenli sedan otomobiller üretmeyi amaçladıklarını belirtti.

  Nissan sızıntılara göre en çok satılan modeli Altima'nın fişini çekiyor. İlk olarak 1992 yılında otomobil piyasasına giriş yapan Altima, hala Nissan'ın en çok satan araçlarından birisi olsa da muhtemelen 2025 yılından sonra üretilmeyecek. Hatta Altima ile aynı kaderi 2006 yılından beri üretilen Versa da paylaşacak.

  308 HP, 433 km menzil ve 20 inç jantlar! 2024 Mini CountryMan EV tanıtıldı!

  Artık elektrikli modeller üretmek istediğini belirten şirket, sedan platformunda Nissan Maxima ile yoluna devam edecek gibi gözüküyor. Aslında toplam satış rakamlarında Altima ve Versa'nın gerisinde kalan Maxima, muhtemelen segmenti nedeniyle Nissan'ın tam elektrikli sedan yüzü olacak.

  Altima ve Versa için sonlandırma kararı şimdilik bir sızıntıdan ibaret. Nissan'dan resmi bir açıklama şimdilik gelmedi. Hatta Versa'nın 2023 satışlarının bir önceki yıla göre yüzde 95,8 oranında arttığını göz önünde bulundurursak Nissan için karar süreci biraz uzun sürecek diyebiliriz. Ancak sızıntıların güçlü kaynaklardan gelmesi nedeniyle Altima ve Versa için yolun sonu diyebiliriz.

  Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Versa ve Altima modellerinin üretilmemesi nasıl sonuçlar doğurur? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

  Kaynak: Shiftdelete / Otomobil

  Nissan Otomobil Haberler

  Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

  Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

  İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

  İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

  İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

  İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

  Bakmadan Geçme

  Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
  4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

  4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title