Osmaniye'de "Kültür ve Spor Şenliği"

Osmaniye'de 'Kültür ve Spor Şenliği'
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

OKÜ'nün, geleneksel hale getirdiği "6. Kültür ve Spor Şenliği" başladı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nin (OKÜ) geleneksel hale getirdiği "6.Kültür ve Spor Şenliği" başladı.

Etkinlik, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca'nın eski valilik binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı.

Büyükalaca, burada yaptığı konuşmada, OKÜ'nün her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini söyledi.

Korkut Ata Üniversitesi'nin eğlenceyi, şenliği tüketen değil, üreten hale getirmeyi benimsediğini ifade eden Büyükalaca, şunları kaydetti:

"Öğrenciler, akademisyenler ve personeller tarafından hazırlanan şenlik, sporun çeşitli dallarındaki yarışmalar, edebiyat, sanat, fotoğraf ve değişik alanlardaki sergilerle oldukça zengin bir içeriğe sahip. Gerçekten üniversitemize yakışır kültür ve spor içerikli bir şenliği başlatmış bulunuyoruz. Sadece üniversitemizin öğrencileri, hocaları, personeliyle değil, Osmaniyelilerle birlikte şenlik gerçekleştirmek istiyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da halkımızı şenliklerimizde görmek istiyoruz. Şenlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum."

Osmaniye Belediyesi Mehter Takımının gösterisinin ardından, etkinlik Dr. Ahmet Alkan ve Atatürk Caddesi güzergahından Cumhuriyet Meydanına kadar düzenlenen yürüyüş ile sona erdi.

Etkinliklerin, OKÜ Karacaoğlan Yerleşkesinde, üç gün devam edeceği öğrenildi. - Osmaniye

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title