OSMAN ÖREN HABERLERİ

Osman Ören haber, Osman Ören son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osman Ören

Osman Ören

Doğum Yeri Siirt / Türkiye
Doğum Tarihi 13.4.1966 - ...

Osman Ören Kimdir ?

Osman Ören, 13 Nisan 1966'da Siirt'te doğdu. Babasının adı Cüneyt, annesinin adı Fatma'dır. Eğitimci ve Öğretmen; Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi. Öğretmenliğe 1987'de Osmaniye Kadirli'de başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Osman Ören - 3.10.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Siirt'te İl Değerlendirme Toplantısı'ndan sonra konuştu...
"Siirt'i marka şehir haline getirecek projeleri destekleyeceğiz" Bugüne kadar toplam yüzölçümü 7 milyon 536 bin metrekare olan 97 taşınmazın satışını vatandaşlara gerçekleştirdiklerini ifade eden Kurum, konuşmasını şöyle tamamladı: "Yine 278 çiftçimize yaklaşık 15 milyon metrekare hazine arazisini tarımı desteklemek amacıyla kiralama işlemini yaptık. Bu kapsamda hem tarımımızı hem sanayimizi desteklemeye gayret gösteriyoruz Bu dünyada en büyük hüner kalpleri fethetmek. Siirt'imizde tüm vatandaşlarımızın kalplerini fethetmek için gönül belediyeciliği anlayışıyla projelerimizi, çalışmalarımızı yapıyoruz. Her mahalleye her sokağa kimseyi ayırt etmeksizin hizmetlerimizi götüreceğimizi bir kez daha ifade ediyorum. İnşallah güçlü Türkiye'nin yolu güçlü şehirlerden geçer diyoruz. Siirt'imizi de marka şehir haline getirecek, güçlü şehir haline getirecek her anlamda projeleri destekleyeceğiz. Bakanlık olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde 2023'e giden yolda projelerimizi de adım adım tamamlayacağımızı ifade ediyorum." Toplantıya, Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, İLBANK Genel Müdürü Yusuf Büyük, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürü Mehrali Ecer, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Dökmeci, Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Metin Beyaz, Milli Emlak Genel Müdür Yardımcısı Fikri Yıldırım, GEDAŞ Genel Müdürü Cengiz Erdem, GEDAŞ Kentsel Dönüşüm Müdürü Vedad Çiftçi, AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, AK Parti İl Başkanı Ekrem Olğaç, belediye başkanları katıldı.
Osman Ören - 7.9.2020
Siirt AK Parti'den ihtiyaç sahibi ailelere giyim ve gıda yardımı
İhtiyaç sahibi ailelere destek olmak için çabaladıklarını dile getiren Ekinci, şunları kaydetti: "İlimizde 17 aileye sünnet düğünü malzemesi, 13 kıza çeyizi, 24 şehit ailemizin çocuklarının malzemesi karşılandı. 1500'ün üzerinde kadınla görüşülüp sorunlarını dinledik. Ailelerimizin yanında olmayı ve gönüllerini almayı sürdüreceğiz. İhtiyaç sahibi ailelerimize yardımları ulaştırmada yanımızda olan milletvekilimiz Osman Ören, İl Başkanımız Ekrem Olğaç ve tüm teşkilat mensubumuza teşekkür ediyorum.
Osman Ören - 7.9.2020
Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu Zorava Köprüsü'nde incelemelerde bulundu
Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören ile yapımı devam eden Zorava Köprüsünde incelemelerde bulundu.
Osman Ören - 29.8.2020
AK Parti Kurtalan Olağan İlçe Kongresi yapıldı
Kurtalan ilçesinde AK Parti 7. Olağan Kongresi sosyal mesafe kurallarına uyularak yapıldı. Kurtalan Bahçe Saray Konferans ve Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen kongrede, konuşan AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, ilçedeki yatırımları aktardı.
Osman Ören - 11.7.2020
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Beğendik Köprüsü'nün açılışında konuştu Açıklaması
"Botan Vadisi turizm merkezine dönüşecek" Bakan Adil Karaismailoğlu, 2014'te yapım çalışmalarına başlanan Beğendik Köprüsü'nün 210 metre orta açıklığıyla "dengeli konsol" sistemde Türkiye'nin en uzun orta açıklıklı köprüsü olduğunu bildirerek, şunları kaydetti: "Toplam 450 metre uzunluğundaki köprümüz 14 metre genişliğindedir. Köprünün yüksekliği ise 165 metredir. Tasarımından proje ve inşasına kadar tamamen yerli mühendis ve işçilerinin emeğiyle yapılan Beğendik Köprüsü'nde yüzde 100 yerli malzeme kullanılmıştır. Bu projenin bölgede sağlayacağı ekonomik ivmeyle Botan Vadisi ve Botan Çayı bir turizm merkezine dönüşecek." Bölünmüş yol uzunluğu 27 bin kilometreyi aştı Türkiye'nin, hayata geçirdiği ulaşım ve altyapı projeleriyle diğer ülkelerle mukayese edilmeyecek seviyelere eriştiğini belirten Karaismailoğlu, şunları söyledi: "Bölünmüş yol uzunluğumuzu 6 bin kilometrelerden 27 bin 300 kilometrenin üzerine çıkardık. Geçit vermeyen dağları tünellerle, vadileri ise köprülerle aştık. Bu başarıların hepsi insanımızın hayatına dokunan muhteşem eserler olarak tarihte yerini aldı. Artık her alanda büyüyen, birbirinden önemli projeleri hayata geçiren, yaptığı yatırımlarla sadece bölgesinde değil küresel planda ana oyun kuruculardan biri haline gelen Türkiye var." Bakan Karaismailoğlu, açılışın ardından beraberindeki Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Siirt İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay ve İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay ile köprüde yürüyerek incelemede bulundu, araç kullandı, ardından Botan Çayı'nın geçtiği vadiye karşı özçekim yaptı.
Osman Ören - 10.7.2020
Siirt'te 213 üreticiye 2 milyon 60 bin lira destek verilecek
Siirt'te yağlı tohumlu bitkiler ve dane mısır fark ödemesi desteğinden 213 üretici yararlanacak. AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, Tarım ve Orman Bakanlığının yağlı tohumlu bitkiler ve dane mısır fark ödemesi desteğinin başladığını belirtti.
Osman Ören - 5.7.2020
Avrupa'nın kategorisinde en büyük barajı Çetin HES, elektrik üretmeye başladı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından işletmeye alınan 52 hidroelektrik santralleri arasında bulunan Avrupa'nın en büyük silindirle sıkıştırılmış beton tipi olma özelliğini taşıyan Siirt'in Şirvan ve Pervari ilçeleri kırsalındaki Çetin Barajı ve HES, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans katımıyla üretime başladı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın video konferansla bağlandığı törene Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, yüklenici firma yetkilisi Nihat Özdemir ve çok sayıda davetli katıldı.
Osman Ören - 5.7.2020
Çetin Barajı ve Hidroelektrik Santrali hizmete girdi
Son yıllarda Türkiye'de yenilenebilir enerjiye yönelik yatırımlardan Çetin Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin 165 metre gövde yüksekliği, 490 metre genişliği ve yaklaşık 4,8 milyon metreküplük gövde hacmiyle silindirle sıkıştırılmış beton tipine göre Türkiye ve Avrupa'nın en büyük barajı olduğuna dikkati çeken Yılmaz, şunları kaydetti: "Hidroelektrik santrali 420 megavat kurulu gücünde ve yıllık ortalama 1,5 milyar kilovatsaatlik enerji üretme kapasitesine sahiptir. Bu, sadece Siirt'in üç yıllık enerji tüketimine tekabül eden bir yatırım değil, aynı zamanda bölgemizdeki üç şehrin, Şırnak, Hakkari ve Batman'ın yılık toplam enerji tüketimine denk geliyor. Ayrıca bu 1,5 milyar kilovatsaat enerji demek, 1 milyon hanenin yıllık elektrik enerji ihtiyacını karşılıyor demektir. Bu rakamlar bile sanırım 2,5 yıl gibi rekor sürede tamamlanan Çetin Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin bölgemiz için değerini anlatmaya yeterlidir." Törene Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, AK Parti İl Başkanı Ekrem Olğaç, MHP İl Başkanı Fatih Cantürk, kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları katıldı.
Osman Ören - 20.6.2020
Bakan Karaismailoğlu, Siirt'te ulaşım yatırımlarını inceledi Açıklaması
Siirt'teki temaslarını sürdüren Karaismailoğlu, beraberinde Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti İl Başkanı Ekrem Olğaç ve yetkililerle Şirvan-Pervari kara yolunda incelemede bulundu.
Osman Ören - 20.6.2020
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Siirt Valiliğini ziyaret etti
Kentteki temaslarını sürdüren Karaismailoğlu, beraberinde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ve AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören ile Siirt Valiliğine geldi.
Osman Ören - 19.6.2020
Bakan Karaismailoğlu Siirt'te STK temsilcileriyle bir araya geldi Açıklaması
"Açtığımız her yeni yol, tıpkı bir akarsu gibi geçtiği yere can verecek" AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören'in girişimleriyle sürdürülen Siirt-Kurtalan demir yolu çalışmasına da değinen Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "Siirt'i sadece kara yolunda değil demir yolunda da bir üst lige çıkarmayı hedefliyoruz.
Osman Ören - 19.6.2020
Bakan Karaismailoğlu Siirt'te ulaşım yatırımlarını inceledi Açıklaması
Şırnak'taki temaslarının ardından Siirt'e gelen Bakan Karaismailoğlu, Eruh ilçesinde Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Eruh Kaymakamı Ali Erdoğan, Belediye Başkanı Cevher Çiftçi, AK Parti İl Başkanı Ekrem Olğaç ve yetkililerce karşılandı.
Osman Ören - 18.6.2020
Siirt Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştü
AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, Siirt Devlet Hastanesinin "Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi"ne dönüştüğünü bildirdi.
Osman Ören - 13.6.2020
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'nun tesis müjdesi, Siirtli çocukları sevindirdi
Oysal, şunları kaydetti: "Bakanımızdan müjdeyi alınca çok sevindik. Sanki dünyalar bizim oldu. Bizimle ilgilenen Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu başta olmak üzere, Milletvekilimiz Osman Ören, Voleybol Federasyonu Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ ve bize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.
Osman Ören - 21.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM TEKRAR
SİİRT'TE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI SİİRT'in Karakol ve Cumhuriyet mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. Karakol Mahallesinde tarihi Ulu Cami çevresinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarını değerlendiren Siirt AK Parti Milletvekili Osman Ören, gecekonduların yıkılıp, yerlerine modern konutların inşa edileceğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Osman Ören Haberleri | Osman Ören Kimdir - Haberler - Osman Ören haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Osman Ören kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber: Bakan Kurum'un ziyaretleri (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.10.2020 04:11:36. #1.15#
title