Orman Haftası Şiir ve Kompozisyon Yarışması

Orman Haftası Şiir ve Kompozisyon Yarışması

Orman Haftası Dolayısıyla Düzenlenen €˜orman Sevgisi ve Ormanın Önemi’ Konulu Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi.

Orman Haftası Şiir ve Kompozisyon Yarışması

Orman Haftası dolayısıyla düzenlenen ‘Orman Sevgisi ve Ormanın Önemi’ konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Zonguldak İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’nün ‘Orman Sevgisi ve Ormanın Önemi’ konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Vali Yavuz Erkmen, Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, Zonguldak İl Çevre ve Orman Müdürü Nazmiye Uzun tarafından ödülleri verildi. Şiir dalında, Karadeniz Ereğli Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Öğrencisi Ebru Saltabaş, Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesi Öğrencisi Aşkım İlay Kopaç, Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Kevser Uysal ve Çaycuma Saltukova Lisesi Öğrencisi Müşerref Tezel dereceye girdi. Kompozisyon yarışmasında ise Karadeniz Ereğli Hatice Erdem Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi Öğrencisi Tugay Çumak, Zonguldak Kilimli Lisesi Öğrencisi İlknur Türkoğlu, Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesi Öğrencisi Hilal Eroğlu ve Zonguldak İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Nuray Pazarlıklı dereceye girerek ödüllerini aldı. Şiir ve Kompozisyon dalında birinci olan öğrencilere ödül veren Vali Yavuz Erkmen, Zonguldak’ın diğer illerle kıyaslandığında yeşillik ve orman bakımından zengin olduğunu belirterek, “Hem doğayı korumalı, hem de ağaç varlığımızı arttırmamız gerekiyor. Zonguldak’ı diğer ilerle kıyasladığımızda yeşillik ve orman alanıyla ülkemizde en değerli ve çeşitli doğa olan bölge karşımıza çıkıyor. Ormanlar kendi geleceğimiz, orada yapılan yatırımlar aslında kendimize yapılan yatırımlardır ve bunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız. Zonguldak'ta özellikle gençlerimizin yararlanabileceği arboretum sahası yapıldı. Bu sahada gençlerimiz bölgemizdeki ağaç çeşitlerini burada görme imkanı bulacaklar. Gençlerimiz aynı zamanda diğer bölgelerimizdeki ağaç türlerini görme imkanına sahip olacaklar. Şu anda hükümetimizce Milli Ağaçlandırma seferberliği adı altında bir program yürürlüğe konuldu. Orman ve Çevre Bakanlığımızca bu konuya çok önem veriliyor. Zonguldak’taki okullarımızın bahçelerini de yıl sonu itibariyle ağaçlandıracağız. Her üç ayda bir bütün illerde yapılan ağaçlandırmaların raporları alınıyor. Zonguldak’ta orman varlığının iyi olmasına rağmen yine de ağaçlandırılacak bölgeleri ağaçlandırmamız gerekiyor” dedi.

(SŞ-SŞ-Y) 11.04.2008 18:28 TSİ