Öksürük krizine giren Putin'in sağlık durumu hakkında bomba iddia: Kanser nedeniyle ameliyat oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Öksürük krizine giren Putin'in sağlık durumu hakkında bomba iddia: Kanser nedeniyle ameliyat oldu

Haberler.com - Haberler | Güncel

2 gün önce öksürük krizine giren Rus lider Putin'in sağlık durumuna ilişkin çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Bir dönem Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsü Halkla İlişkiler Departmanı'nın başında olan Valery Solovey'e göre Putin, kanser nedeniyle bir süre önce ameliyat geçirdi. Solovey iddiasını Putin'in yakın çevresine dayandırdı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin son günlerde sağlığıyla gündemde. Sportif bir lider olarak bilinen ve geçmişte bir istihbarat elemanı olması nedeniyle formunu koruyan Vladimir Putin'i öksürük krizi sonrası sağlığıyla ilgili başlayan spekülasyonlara bir yenisi eklendi.

2 gün önce öksürük krizine giren Rus liderin koronavirüse yakalanmış olabileceği ileri sürülmüştü. İddia Kremlin tarafından yalanlanmıştı. Ancak bugün bir başka iddia ortaya atıldı. Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsü'nde Halkla İlişkiler Departmanı'nın başındayken üniversite yönetiminin talebi üzerine Haziran 2019'da görevinden istifa eden Valery Dimitriyeviç Solovey, Putin'in kanser olduğunu ve bu nedenle bir de ameliyat geçirdiğini iddia etti. Solovey, iddiasını "karar mekanizmasının merkezindeki" kaynaklara dayandırdı.

Putin'in sağlık durumuyla ilgili konuşan Solovey, "Biri nöropsikolojik, diğer ise kanser" ifadesini kullandı. Valery Solovey, ikinci teşhise ilişkin "çok çok daha ciddi" değerlendirmesinde bulundu. Tam teşhise yönelik bilgi vermekten kaçınan Putin muhalifi Solovey, "Ben doktor değilim ve bu sorunları ifşa etmek üzere etik bir hakkım yok" dedi.

İsmi belirtilmeyen bir diğer kaynak ise, Rusya Devlet Başkanı Putin'in şubat ayında karın bölgesinden ameliyat olduğunu öne sürdü.

Putin'in Parkinson hastalığına yakalandığı haberlerinin de kahramanı olan Valeri Solovey, Rus liderin sağlık problemleri nedeniyle ocak ayında görevi bırakmayı ve halefi olarak da kızı Katerina Tihonova'yı düşündüğünü öne sürüyor.

Ses getiren bu haber, Putin'in Parkinson olduğuna yönelik iddiadan iki hafta sonra gündeme geldi. Kremlin, Putin'in Parkinson hastalığına yakalandığı yolundaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıklamış ve Rus liderin gayet sağlıklı olduğunu duyurmuştu.

Öksürük krizine giren Putin'in sağlık durumu hakkında bomba iddia: Kanser nedeniyle ameliyat oldu

Rus lider Putin'in sağlık durumu en son birkaç gün önce gündeme gelmişti. Telekonferansla yapılan bir toplantı sırasında Putin öksürük krizine girmiş ve durum "Acaba koronavirüse mi yakalandı?" sorusunu akıllara getirmişti. Fakat Kremlin'den yapılan açıklamada, Devlet Başkanı Putin'in herhangi bir sağlık sorunu olmadığı ve koronavirüse yakalanmadığı belirtildi.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Rusya Devlet Başkanı, Vladimir Putin, Moskova, Kanser, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (26)
Irfan,Yasar:33 Sehidide unutmadik. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Irfan:Suriyede acliktan ölen kiz, sögle dedi , ben sizi Allaha sikayet edecem. Yüzbinlerce kisinin ölümüne sebeb oldu. Karabag zaferine el koydu. Buna zere kadar acima yok, Cevap Yaz 0 3 Yayından Kaldır
AL YILDIZ:Verin adama vodka Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title