Okaliptüs Haberleri

Okaliptüs haber, Okaliptüs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Okaliptüs - 04.11.2020
Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman fidanlıkta incelemelerde bulundu
Burada açıklamada bulunan Akduman, toplam 150 bin okaliptüs fidanının dikime hazır olduğunu söyledi.
Okaliptüs - 21.10.2020
Antalya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin başarısı
"Ekolojiyle ekonomi arasındaki dar geçitte yeşilin maviyi yok etme gücüne bir örnek, okaliptüs" projesiyle Asya Avcı ve Venüs Şekerci, "Hüzün turizminin öğrencilerin vatanseverlik tutumları üzerine etkisi" projesiyle Dilara Tunç ve Aysima Şahin, "Amaca giden her yol değil doğru yol mübahtır" projesiyle Elif Uslu ve Umut Kerem Özen, "Yönlendirilmiş eşkenar üçgenler ile üretilen sayı dizileri" projesiyle Fatma Elçin Kurnaz ve Salih Emre Arıtürk bölge yarışmasında birincilik elde etti.
Okaliptüs - 27.08.2020
Didim Belediyesi "onlarca ağacın kesildiği" yönündeki haberlere cevap verdi
Didim Belediyesi'nden yapılan açıklamada, " İki gündür bazı yayın organlarının Hisar Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz yol yapım çalışmaları hakkında yalan, yanlı ve suni bir gündem oluşturma çabalarını üzülerek takip ediyoruz. Alanda yapılan çalışmalarda yanlı içeriklerde bahsedildiği gibi "onlarca" ağacın kesilmesi söz konusu değildir. Bölgede, mevcut yolun dahi 4-5 metre içerisinde bulunan ve bölge halkına sağlıklı bir ulaşım imkanı sağlamak amacıyla yapımına başladığımız yolun tam üzerinde yer alan 4 okaliptüs ve 1 kara selvi ağacı alınmış olup, ekiplerimizin uzun uğraşları sonucu birçok ağacın alınmaması için projede gerekli değişiklikler yapılmıştır.
Okaliptüs - 26.08.2020
Son dakika haber! Böcek kovucularındaki bir maddenin Kovid-19'u öldürdüğü belirlendi
Citriodiol, okaliptüs ağacının yaprakları ve dallarından elde edilen yağdan üretiliyor.
Okaliptüs - 14.08.2020
11 milyon metrekare Hazine arazisi ağaçlandırma için kiraya verildi
Bu kapsamda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğünce, Hazine taşınmazlarının başta yerli ceviz, badem, antep fıstığı ve zeytin olmak üzere, kavak, kızılağaç, okaliptüs, fıstıkçamı, kızılçam, sedir, göknar, ladin ve akasya gibi türlerin yetiştirilmesi için 10 yıla kadar ağaçlandırma amaçlı vatandaşlara kiralandığını dile getiren Kurum, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak, emektar, vefakar, cefakar çiftçilerimize hizmet etmek, üretimi artırarak köylerimizin, beldelerimizin kalkınmasını sağlamak ve yerli üretimi desteklemek bizim en önemli vazifelerimizin başında geliyor.
Okaliptüs - 08.08.2020
Kaş'ta sazlık alanda yangın (2)
YANGIN KONTROL ALTINDA Antalya'nın Kaş ilçesinde, Eren Çayı kıyısındaki sazlık alanda çıkan yangın havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı. 2 helikopter, 8 arazöz, 32 orman işçisi, 4 ormancı ve 3 teknik elemanın katıldığı çalışmaları Kaş Orman İşletme Müdürü Süleyman Demir yönetti. 1960 yılında dikilen okaliptüs ağaçlandırma sahasını tehdit eden yangın uzun uğraşlar sonucunda kontrol altına alınabildi.
Okaliptüs - 05.06.2020
Çiftçiye balıkçıya nakdi destek başvuruları başladı
Adana ilinde kayıtlı çiftçi olması. Gerçek kişi olması. Ç.K.S. 2019 kayıt belgesi olması, kişinin üzerinde Ç.K.S. kayıtlı toplam üretimde kullandığı alan baz alınarak değerlendirmesi. 10 dekar ve altı bahçe, 30 dekar ve altı tarla. Hem tarla hem bahçe toplamları 30 dekarı aşmayan tarla ve bahçe sahibi olması halinde değerlendirilmesi. Nadas, kavaklık, çamlık, palmiye, süs bitkileri üretimi, orman emvali ürün, okaliptüs, tıbbi aromatik bitki vb.
Okaliptüs - 26.05.2020
Mersin'de kaçak kesim yapılan alan şehitler için hatıra ormanına dönüştürüldü
Pakdemirli, tahrip edilen alanın yeniden ağaçlandırılmasıyla ilgili Orman Genel Müdürlüğünün yaptığı çalışmalara dair şu bilgileri verdi: "Ağaç kesimi yapılarak tahrip edilen 74 dekar alanla bu alanın bitişiğindeki (eski Mezitli mevkisi) önceki yıllarda işgal edilen alanların da infazı yapılarak toplamda 146 dekar alan makineli arazi hazırlığı, tel ihatası yapılarak koruma altına alındı. Mart ayı itibariyle fıstıkçamı, kızılçam, mavi servi, kara servi, akasya, dişbudak, akçaağaç, defne, söğüt, okaliptüs, harnup ve ahlat türlerinden oluşan toplam 10 bin 100 fidan dikimi gerçekleştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Okaliptüs Haberleri | Okaliptüs Haber - Haberler - Okaliptüs haberleri, son dakika okaliptüs haber ve gelişmeleri burada. Seydikemer'de yangında 2 dönüm alan zarar gördü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 18:30:19. #1.15#

title