Etçi Nusret'in Memleketine Yaptırdığı Külliye Tamamlanmak Üzere

Etçi Nusret'in Memleketine Yaptırdığı Külliye Tamamlanmak Üzere

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Magazin

Sosyete kasabı Nusret'in doğum yeri olan Erzurum'un Şenkaya ilçesine bağlı Paşalı köyünde yaptırdığı külliyede sona gelindi. Temeli 10 Temmuz'da atılan külliye 20 Nisan'da açılacak.

Sosyal medya hesabından yayınladığı videolarla dünya çapında üne kavuşan et restoranı sahibi Nusret Gökçe'nin, doğum yeri olan Erzurum'un Şenkaya ilçesine bağlı Paşalı köyünde yaptırdığı külliye tamamlanmak üzere. 4 bin metrekare üzerine yapılan külliyede cami, kütüphane, imam evi, taziye evi ve gasilhane bulunuyor.

TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILAMAMIŞTI

İş yoğunluğu nedeniyle Nusret Gökçe'nin 10 Temmuz 2017'de telekonferans yöntemiyle eşlik ettiği temel atma törenine babası Faik Gökçe (65), Ak Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mevlüt Doğan, Şenkaya Belediye Başkanı Görbil Özcan, Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Ak Parti Oltu İlçe Başkanı Efsal Gülcü, Kadın Kolları Başkanı Tülay Çevik, Şenkaya Müftüsü Kazım Ünsal başta olmak üzere yaklaşık 300 kişi katıldı.

"20 NİSAN'DA AÇILMASI DÜŞÜNÜLÜYOR"

Cami, kütüphane, imam evi, taziye evi ve gasilhaneden oluşan külliyede son aşamaya gelindi. Külliyenin şantiye sorumlusu ve aynı zamanda yakın akrabası olan Abdurrahman Gökçe, "Külliyedeki caminin özelliği içi ve dışının mermer olması. Ayrıca 17 metre yükseklikte tek kubbesi olan bir cami. Bahçe duvarlarının tamamı da mermerden yapılıyor. Külliyenin 20 Nisan'da açılması düşünülüyor" dedi.

KÖY HALKI GURUR DUYUYOR

Paşalı köyü halkı 2 yaşındayken köyden ayrılan Nusret Gökçe ile her zaman gurur duyduklarını ve sayesinde muhteşem bir esere kavuştuklarını söyledi.

Etçi Nusret'in Memleketine Yaptırdığı Külliye Tamamlanmak Üzere
Etçi Nusret'in Memleketine Yaptırdığı Külliye Tamamlanmak Üzere

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (69)
BERKE: Nusret Nusret müslüman mı oldu?
ANALİZCİ: Haydaraga neden camiye takıldın haberi iyi oku cemaat varsın tek olsun kütüphaneyi kullanan çok öğrenci bulunur orada olmazsa gasilhane yaptırmış orada boş kalmaz merak etme sen...Takdir etmek lazım insanlığa hayrı dokunanları...
ALAİDDİN AKSOY: Bazıları gibi köklerini unutmaması güzel
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title