Nürnberg'de Uluslararası Folklor Şöleni Düzenlendi

Nürnberg'de Uluslararası Folklor Şöleni Düzenlendi

09.02.2015 12:29 | Son Güncelleme: 09.02.2015 12:29
Nürnberg'de Uluslararası Folklor Şöleni Düzenlendi

Taner TÜZÜN / NÜRNBERG- DHA - ALMANYA'ya ilk gelen Türklerden olan SPD Nürnberg Mügendorf bölgesi parti idare heyetinde yer alan Abdurrahman Gümrükçü tarafından hayata geçirilen "4. Uluslararası Nürnberg Folklor Şenliği" Langwasser Gemeinschaft Kültür Evinde yapıldı.

Taner TÜZÜN/ NÜRNBERG- DHA - ALMANYA'ya ilk gelen Türklerden olan SPD Nürnberg Mügendorf bölgesi parti idare heyetinde yer alan Abdurrahman Gümrükçü tarafından hayata geçirilen "4. Uluslararası Nürnberg Folklor Şenliği" Langwasser Gemeinschaft Kültür Evinde yapıldı.

400 kişilik salon tamamen dolarken, şölen Abdurrahman Gümrükçü'nün selamlama konuşması ile başladı. Konsolos Murat Yavuz Başar da bir konuşma yaparak, Almanya'nın yabancılar için 2. vatan olduğunu vurguladı. Sırası ile Rusya, Almanya, Yunanistan, Türkiye, İspanya, Endonezya, Gambia, Macaristan, Azerbaycan, Bulgaristan, Filipinler ve Ermenistan grupları sahne alarak gösterilerini sundular. Büyük coşku ile izlenen gösteriler bol bol alkış alırken, iki devlet bir millet anonsu ve her iki ülkenin bayrakları ile sahneye çıkan Azerbaycan ekibi dakikalarca alkışlandı. Sahnede tam 12 devletin folklorcuları kaynaşırken, aynı kaynaşma izleyiciler tarafından da oluştu. Üç buçuk saat süren uluslararası folklor gösterileri büyük beğeni topladı. Katılımcılara birer başarı sertifikası verildi. Şölende Türk yemekleri de sunuldu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title