Niğde'de Terör Protestosu
Haberler » Güncel » Haber

Niğde'de Terör Protestosu

Hakkari'de 12 Askerin Şehit Edilmesinin Ardından, Niğde Cumhuriyet Meydanı'ndaki 10 Kişilik Grubun Sloganı Bir Anda Eyleme Dönüşerek Teröre Lanet Yağdı.

Niğde'de Terör Protestosu

Hakkari'de 12 askerin şehit edilmesinin ardından, Niğde Cumhuriyet Meydanı'ndaki 10 kişilik grubun sloganı bir anda eyleme dönüşerek teröre lanet yağdı.

Hakkari'de 12 askerimizin şehit edildiği haberi Niğde'de tepkilere neden oldu. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan 10 kişilik grubun, terörü lanetlemek için attığı slogan bir anda toplumsal tepkilere neden oldu. Meydanda bulunan insanların sloganlara eşlik etmesi ve terörü lanetlemesi üzerine harekete geçen grup her metrede artan sayısı ile Şehitliğe kadar yürüyüşe geçti. Dr. Sami Yağız Caddesi'nin tek şeridini trafiğe kapatıp sloganlar eşliğinde Şehitliğe yürüyen grup bir anda binlerce insanın katılımı ile

çoğaldı. Bazı vatandaşlar, evlerinin balkonunda tepkili kalabalığı alkışlarıyla desteklerken, bazı vatandaşlar ise pencerelerine bayrak astı.

Tekbirler eşliğinde şehitliğe gelen vatandaşlar bu sefer sessizce şehitliğe girdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından dua eden vatandaşlar, şehitlerin huzurundan yine sessizce ayrıldı. Öte yandan şehitlikteki mezar başlarına gelen bazı vatandaşlar, akrabaları olmayan şehitler için dualar okudu. Bir anda alevlenen ve tepki yürüyüşü ile teröre lanet yağdırılan yürüyüşün ardından, MHP İl Başkanlığı tarafından yeni bir yürüyüş düzenlendi.

Ulukışla ilçesinden de 2 bin 500 kişilik bir grup teröre karşı lanet yürüyüşü düzenledi. Yürüyüş esnasında E-90 Karayolu kısa süreli trafiğe kapandı. Öte yandan, Niğde'de bir grup da Askerlik Şubesi'ne giderek "askere alınmak istiyoruz" diye dilekçe verdi.

(TA-FM-MEF-Y)